Nazilli'de sanal kitap kulübü yoğun ilgi gördü

Nazilli'de sanal kitap kulübü yoğun ilgi gördü

Nazilli Lisesi 13-19 yaş arasındaki öğrencilerin yer aldığı yerli ve yabancı öğrenci ortaklarından oluşan uluslararası eTwinning platformunda “Virtual Book Club” (Sanal Kitap Kulubü) adlı proje oldukça ilgi gördü.

A+A-

AYŞE AKTAŞ - Nazilli Lisesi tarafından 6 ay süren, Ocak ayında başlayan ve Haziran ayı içerisinde tamamlanan eTwinning platformunda “Virtual Book Club” (Sanal Kitap Kulubü) adlı proje yoğun ilgi gördü. Nazilli Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayla Duman, “eTwinning platformunda “Virtual Book Club” (Sanal Kitap Kulubü) adlı projemiz 13-19 yaş aralığını kapsadığını açıkladı. 
‘ÖĞRENCİLERİMİZİN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNDE ETKİLİ OLDU’
10 yerli ve 4 yabancı ortağın yer aldığı uluslararası bir projenin, Sivas (2), İstanbul, Konya, Ankara (2), Kocaeli, Erzurum, Antep, Aydın, Polonya, Romanya ve Hırvatistan’dan ortakların katılımı ile çalışmalarının devam ettiğini söyleyen İngilizce öğretmeni Duman, "İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hem zamanımızı değerlendirmek hem de öğrencilerimizin kitap okumalarını sağlamak için her ay farklı etkinlikler planlanmıştır. Kitap ve insan arasında kurulan bağı güçlendirmek hedefinden yola çıkarak çevirim içi kitap okuma saatleri düzenlemekle kalmadık birçok yarışma ve seminerde düzenledik. Kitap okuma faaliyetlerini sıradanlıktan çıkarmak için yapılan birçok etkinliği Web 2.0 araçlarını kullanarak zenginleştirdik. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmek hem eğlenmek hem de öğrenmek hedefiyle hikaye, şiir, deneme gibi edebi türlerde işbirlikçi ürünler ortaya konulmuş ve proje sonunda ortak ürün olarak da roman yazılmıştır. Bu projemizde öğrencilerimiz aktif bir şekilde rol almaları onların kişisel gelişimine katkı sağlamıştır” dedi.

Yapılan etkinliklere katılan öğrenciler arasında kültürler arası etkileşim yaşanması farklı kültürlere saygı duymayı ve yabancı dil öğrenimine olumlu etkide bulunduğunu vurgulayan Duman, "Amaçladığımız gibi öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazandığı görülmüştür. Pandemi sürecinde yaşanılan şartlardan dolayı okulda yapamadığımız sergimizi sanal olarak gerçekleştirdik. Okul web sitemizden ulaşarak gezebilir ve projemizin adını taşıyan sosyal medya hesaplarından bizi destekleyebilirsiniz” diye konuştu.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.