KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

ONUN KOLTUĞU ESKİMİYOR

ONUN KOLTUĞU ESKİMİYOR

Cemal Şahin, Eskişehir-Odunpazarı İlçe Kaymakamı olarak görev yaparken  Cumhurbaşkanlığının 01.09.2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Efeler’e atandı. Atanmasının ardından Efeler’de bir çok projeyi destekleyerek ekonomik olarak katkıda bulundu. Özellikle pitaya, muz gibi  bir çok ekonomik getirisi olan ürünlerin yaygınlaştırılması ve ilçe ekonomisine katkı bulunulması adına üreticilere ziyaret ederek bilgi verdi. Kendi yetişemediği noktalarda da görevlileri yönlendirdi. 
Bilgilendirme ve yönlendirme dışında bir çok kez üreticileri kendi ziyaret ederek sorunları ile ilgili bizzat kendi ilgilendi. Özellikle soğuk kış günlerinde bir çok yöneticinin yapmayacağını yaparak gece vakitlerinde üreticileri ziyaret ederek onlarla beraber zirai don nöbeti tuttu. Üreticinin çayını içerek yaktıkları sobada beraber ısındı. Soba üzerinde yapılan kestaneleri beraber yediler. Önemli olan da noktada  bu değil mi? Beraber yol alabilmek. Cemal Şahin'in alışagelmişin dışında bazı yargıları kırdığını düşünüyorum. Diğer ilçe vatandaşlarının bir çoğu kaymakamının adını daha bilmezken Efeler’deki insanlar sokakta, tarlada, pazarda ve makamında kolaylıkla kendisiyle buluşabiliyor. Üreticileri ise kendisi gidip ziyaret ediyor. Sorun dinlemek ve ilçeye katkıda bulunmak için vatandaşın gelmesini beklemek yerine kendisi bizzat gidiyor. Ayrıca sporcu kişiliğiyle de vatandaşları spora yönlendiriyor demeyi es geçmek istemedim. 

Bize makamında oturup koltuk eskiden yöneticilerden çok üreten, yönlendiren, örnek olacak inanlar lazım. Masaya oturup ekin biçin demek yerine, ekip biçmelerde yanlarında olan yöneticiler lazım. 

DİĞER YAZILARI
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR