Savaş’tan Çerçioğlu’na ‘İyilik’ çağrısı

Savaş’tan Çerçioğlu’na ‘İyilik’ çağrısı

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ildeki erklerin katılımıyla yapılması çağrısında bulunduğu ortak toplantıya katılmayı reddettiğini açıkladı.

A+A-

MURAT TAN- Çerçioğlu’ndan Aydın’a bir iyilik yapmasını rica eden Savaş, ortak toplantı teklifi konusundaysa samimi olduğunu belirtti. 

AK Parti Efeler İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in koordinasyonunda ildeki 8 milletvekiliyle birlikte Rektör ve oda başkanlarının da katılacağı ortak toplantı teklifinin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından reddedildiğini açıkladı. Vali Köşger’in Çerçioğlu’na yaptığı ortak toplantı teklifinin reddedildiğini söyleyen Savaş, “Aydın’da birlikteliği sağlamak adına bir mücadele veriyoruz, karşı taraftan ses yok. Ben bunu gittiğim her yerde söyleyeceğim ve vatandaşımıza şikayet edeceğim” dedi.

 “LÜTFEN BU ŞEHRE İYİLİK YAPIN”

Toplantıda kürsüden yaptığı konuşmada, seçimlerin üzerinden yaklaşık 10 ay geçtiğini ancak halen bir tek çivi çakılamadığını belirten Savaş, “Her hafta sonu 3-4 gün Aydın’dayım. İlçeleri ve mahalleleri dolaşıyorum. Bir çivi çakıldığını görmedim. Gören varsa buyurun, ben görmedim. Ha şu var, çok da haksızlık etmeyelim. Birkaç tane büyük totemler asmışlar, ‘Yürekten’ yazıyor. Evet güzel bir slogan, yürekten Aydınlıyız. Hepimiz yürekten Aydınlıyız, Aydın’ın yürekten kazanmasını istiyoruz ama ben burada Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza seslenmek istiyorum; Lütfen bu şehre iyilik yapın, çünkü bu şehre değer. Gittiğim her yerde şunu da söylüyorum; Kalkınma yerelden başlar. Biz merkezi hükümet ve iktidar partisinin milletvekilleri olarak, yatırımların Aydın’a gelmesi adına mücadelemizi sürdürüyoruz. 2002 yılından bu yana 24 milyar liralık yatırım yapmışız. Otoyolu, çevre yolu, hastaneler, okullar, barajlar gibi bir çok şey yapmışız ve yapmaya da devam edeceğiz ama ne yazık ki büyükşehirde böyle bir hamle ve mücadeleyi, gayreti biz göremiyoruz” diye konuştu.

“İKTİDAR VE YEREL BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDA”

Aydın’da Buharkent’ten Söke’ye kadar 7 tane Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyleyen Savaş, “Bir çok ilde belediye o bölgelerin alt ve üstyapılarının yapılmasına yardımcı ve destek olur. Niye? Çünkü oraya yatırımcı geliyor, yatırımcılar istihdam yaratıyor ve üretiyor. Yine vergi gelirinin artmasına da katkı sağlıyor. Vergi gelirlerinin artması o ilin daha fazla pay almasını sağlamaktır. Bakın Kocaeli devletten kişi başına bin 340 lira alırken Aydın Büyükşehir 400 lira alıyor. Niye? Çünkü Kocaeli sanayileşmiş, orada büyük şirketler var, vergi gelirleri fazla. Bu nedenle ilimizin üretim, ihracat, istihdam kapasitesini artırma gibi bir yükümlülüğümüz var. İşte bu noktada hem iktidar hem de yerel olarak birlikte çalışma zorunluluğumuz söz konusu” dedi. 

“ORTAK TOPLANTIYA KATILMAYACAĞINI SÖYLEMİŞ”

Aydın’da geçtiğimiz aylar ildeki erklerin katılımıyla yapılması çağrısında bulunduğu ortak toplantı teklifini hatırlatan Savaş, “Sayın Valimiz çağrıda bulunmuş ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı davet etmiş. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı da ‘Ben katılmayacağım’ demiş. Sonra da çıkıyor Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, ‘Efendim iktidar partisi milletvekilleri bize köstek oluyor, destek olmuyor’ diyor. İşte biz hazırız. Ben bunu samimi bir şekilde deklare ettim. Siyasetçinin duygusal davranma lüksü yok. Siyasetçinin küsme lüksü yok. Seçildiği o şehir için, hizmet için bir araya gelmek zorundayız. Bir araya gelip sorunları çözme adına mücadele vermemiz lazım. İktidarla birlikte yürümenin avantajını bir çok şehir hissediyor ve yaşıyor ama ne yazık ki Aydın’da bu birliktelik yok. Bu birlikteliği sağlamak adına bir mücadele veriyoruz, karşı taraftan ses yok. Ben bunu gittiğim her yerde söyleyeceğim ve vatandaşımıza şikayet edeceğim” dedi. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum