KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

SÖZCÜKLERİMİZ HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?

SÖZCÜKLERİMİZ HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?

Gün içerisinde milyonlarca kelime kullanırız. Kullandığımız her kelime ve düşündüğümüz her düşüncenin inanılmaz bir etkisi ve gücü vardır. Sık sık tekrarladığımız cümlelerin bir şekilde hayatımıza yansımasını görebilirsiniz. Örneğin “ben şansız biriyim, mutsuzum” diye tekrarlayıp tekrarlarsanız. Hayatınızda sürekli olumsuzlukları yaşar ve sürekli mutsuz olursunuz. Çünkü kelimelerin inanılmaz bir çekim gücü vardır. Ve hayatınıza sürekli mutsuzluk ve şansızlık çekmiş olursunuz.

Fark ettiyseniz bir olumsuzluk olduğunda her şey üst üste geliyor, yıkıldım ah vah ettikten sonra daha kötü olaylar oluyor. Bu kelimelerin yanlış seçiminden kaynaklanıyor da olabilir. O halde hayatımızda olumsuzlukları tecrübe etmek istemiyorsak ne yapmalıyız?

Öncelikle her şeyi fark etmek lazım. Her şeyin farkında olmak lazım. Bir anda kendinizi olumsuz cümleler kurarken bulduğunuz anda durun ve derin nefes alın. Söylediklerinizin tam tersini söylemeye başlayın. Kendinizi olumlayın.

Yaradanımız bizi her zaman duyar ve işitir. İsteklerin küçüğü büyüğü yoktur, yeter ki siz istemeyi bilin. Sözcüklerinizi pozitif olumlu yönde kullananın. Ne kadar çok inanır ve içten isterseniz dua kapınız o kadar açık olacak. Hayatın çelin kuvveti vardır. İnananın ve isteyin. Yaradandan isteyin bolca isteyin. İsteme sonsuzdur. Bu pozitif olumlumalar günlük yaşantınızı da kolaylaştıracak, iletişimiz kuvvetlenecek, gün içinde gayet mutlu ve huzurlu geçireceksiniz.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR