KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

Tutunacak dal bulmak 

Tutunacak dal bulmak 

Dönem dönem hepimizin hayattan sıkıldığı, keyif almadığı, mutsuz olduğu, sadece günü geçirmek için çabaladığı zamanlar oluyor. Bu dönemlerde ne yazık bazı kişiler dayanamayıp hayatla bağını koparıyor. Kimileri de kendilerine verilen hayatın değerini bilerek yaşamın tadını çıkarıyor. 

***

Böyle iki farklı yaşam varken kimileri de ne yazık ki çeşitli hastalıklılarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Kimileri bu savaşı kazanırken ne yazık kimileri de yaşam savaşına yenik düşüyor.  Bu mücadeleyi verirken bir kez daha anladım: “Tutunacak dal bulmak” çok önemli.

*** 
Kendisiyle görüştüğüm Saadet Aydın İl Partisi Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, 8 yıl önce akciğer kanserine yakalandığını söyledi.

***

Bu dönemin iki yılını çok ağır geçirdiğini ve ailesinden mecburiyetten uzak kaldığını söyledi. Bu dönemde hastalığından dolayı yaşadığı acıların yanı sıra bir de aile hasreti yaşamak moral olarak da çöküş nedeni olmuş. Doktorların umutsuz konuşması üzerine kendisini ölüme hazırlayan  Karahan’ın hayatta kalmasının en büyük etkeni yanı tutunacak dalı kızı olmuş. Kızının tek mektubu ile hayata yeniden tutunmak için çabalayan bir baba ile karşı karşıyayız.

***

Böyle durumlarda umudun ve tutunacak dalın önemi bir kez daha otaya çıkmış oldu. Allah bir daha böyle bir hastalık yaşatmasın.  Ve hayat yolunda mücadele edenlere de umut olacak ve tutunacak dal olacak kişilerle karşılaştırsın. 

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR