Burhan Ceyhan

Burhan Ceyhan

11 YILDA ÇÖZÜLEMEYEN SORUN, AYDIN’I SINIFTA BIRAKTI…

11 YILDA ÇÖZÜLEMEYEN SORUN, AYDIN’I SINIFTA BIRAKTI…

Özellikle yaz aylarında yağan şiddetli ve sağanak yağmurlar Aydın’da birçok alanda etkili oluyor. Aydın’da binlerce çocuğun dünyaya gözlerini açtığı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yağmurlardan en çok etkilenen yerlerden oldu. 

***

27 Mayıs 2011 yılında hizmete açılan hastanenin o günden bu güne kadar yağan her aşırı yağmurda bodrum katını su basıyor. Sulardan dolayı ise hastanenin elektrik aksamında aksaklıklar meydana geliyor. Hastane Cumartesi günü yine yağan yağmur nedeniyle bir kez daha aynı felaketi yaşadı.

*** 

Yine su bastı, yine hastalar mağdur oldu. Birçoğu başka hastanelere nakil olmak zorunda bırakıldı. 11 yıldır hastanenin ve hastanede tedavi gören hastaların çektiği onca çileye rağmen hiçbir yetkili bu konuyu çözüme kavuşturmak için çaba sarf etmediği görüldü. 

***

Ne devlet yetkilileri nede Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkileri hastanenin bu derdine derman olamadı. Peki, hastanedeki bu sorunu çözüme kavuşması için yetkililer neyi bekliyor? İlla daha büyük bir felaket mi olması lazım?

***
Yoksa hastanede tedavi gören hastalardan birinin can kaybı mı olması gerekiyor? Yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen hiçbir şey olmamış gibi davranan herkes bu işten sorumludur. Burada yaşanacak bir can kaybının hesabını hiç birimiz veremeyiz. Hadi bir dahaki yağmura kadar çözün şu işi biz de rahat edelim, hastanede tedavi gören hastalar da rahatça rahat etsin. Kalın sağlıcakla…. 

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Burhan Ceyhan Arşivi
SON YAZILAR