MİNE EREN

MİNE EREN

Anma meselesi üzerine

Anma meselesi üzerine

Dün Ata’mızı vefatının 85. yıldönümünde andık. Bunu yaparken saygımızı, minnet borcumuzu dile getirmeye çalıştık.

Bir konuda anlaşalım istiyorum; Atatürk, hepimiz için aynı değeri taşıyor. Atatürk, siyaset malzemesi değil, siyaset üstü bir konumda yer alıyor. Öyle olmalı çünkü ben bugün bu mesleği yapabiliyorsam, bu satırları yazabiliyorsam Atatürk’e borçluyum. Siz, her nerede ne yapıyorsanız bulunduğunuz şehirde yaşamayı, yaptığınız her şeyi Atatürk’e borçlusunuz.

Atatürk hepimiz için aynı. Hepimizin Ata’sı. Ülkemizin kurucusu. Tüm dünyanın gözünde aynı görünmeyi başarmış bir deha. Böyle bir lideri birilerinin düşman gördüğü algısı yerleştirilmeye çalışılıyor. Belli bir kesim tarafından sahiplenilip de kalanlar için değersiz biri gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bence boşa çaba.

Milli bayramlarımızın tümünde “Diyanet Atatürk’ü anmadı” diye haberler görüyoruz. Bir önemi yok. Çünkü biz cumhuriyetin çocuklarıyız, Atatürk’ün çocuklarıyız. “Unutturmaya çalışıyorlar” suçlaması yapılıyor. Böyle bir çaba varsa bile anlamsız. Birileri Atatürk’ü anmadı diye ona olan saygımızı, borcumuzu unutacak değiliz. O nedenle bırakın anmak isteyen ansın, anmayan da kendisini sorgulasın. Bu suçlamalarla, Atatürk’ü belli bir kesimin değeri gibi göstermekle bence onun değerlerine hepimiz zarar veriyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MİNE EREN Arşivi
SON YAZILAR