TUĞBA AYDIN

TUĞBA AYDIN

Ay tutulmasının hayatımıza etkisi nasıl olacak

Ay tutulmasının hayatımıza etkisi nasıl olacak

5 Haziran gerçekleşen ay tutulması astrolojik olarak ilişkiler üzerinde ve kişisel hayatlarımızda büyük bir etkiye neden olacağı söylenebilir. Ülkemizde astroloji çok önemsenmese de varlığı su götürmez bir gerçek olarak kabul edilmelidir. Astrolojide yeni ay yeni başlangıçları temsil ederken dolunaylar ise tamamlanmışlıkları temsil eder. Yani en basit tabirle; yeni ayda başlangıçlar yeni kararlar her hangi bir işe akademik veya bir projeye fikir anlamında bir başlangıç yaparız. Dolunayda ise tüm bunların bitişi ve sonlanışı yani tamamlanması artık kişinin bir işi, fikri, düşünceyi tamamlaması anlamına gelir. Dolunaylar ve yeni aylar anlam itibariyle bu şekilde ifade edilebilir. 

Tabi astrolojiyi sadece burçlardan ibaretmiş gibi düşünemeyeceğimiz gibi gezegenleri de tek başına bir olayla ya da durumla değerlendiremeyiz. Öğreneğin bu tutulma Yay burcunda gerçekleşecek. Tutulmaya ise savaşın, maceranın, cesaretin gezegeni Mars ve bilinçaltının hayallerin, rüyaların gezegeni Neptün ile sert etkileşimi eşlik edecek. Yaklaşık 3 saat 18 dakika sürecek olan tutulmanın etkisi de 3 hafta kadar sürecek. Benimde severek takip ettiği Astrolog Dinçer Güner hayatımız üzerindeki etkileri şu şekilde aktardı; 
Yay burcu değişken bir burç olduğundan, değişken burçlar süre olarak haftalık bir zamana işaret eder. Kısacası Haziran ayının sonuna kadar bu tutulmanın etkilerini hissediyor olacağız. Bu tutulmada işin içinde Venüs olacağından dolayı, Venüsyen bir tutulma olacak. Fakat bu Venüs, öyle masum tatlı bir Venüs değil. Zira hem Retro yani geri harekette hem de Mars ile sert bir kontağı olacak. Özel hayat ve ilişkilerde stresler, gerginlikler söz konusu olabilir. Özel ilişkiler sabır ve sadakat ile test edilebilir. Özel hayatınızda yapmak istediğiniz ama yapamadığınız durumlar öfkeye dönüşebilir, dikkat edilmesinde fayda var. 

Bilindiği üzere Retrolar kişilere düşünmek bir şeyleri ölçmek ve tartmak için zamanlar olarak değerlendirilir. Retro yapan gezegenler de bu noktada çok büyük bir önem arz eder. Venüs 15 Hazirana kadar geri harekette. Bu süreçte zihinler aşk anlamında karışık olabilir eski sevgiliniz çok sık aklınıza geliyor olabilir. Ancak bu dönemler geçici olduğu için bu duygulara çok kapılmamak gerektiğini de unutmamak gerekir. Venüz Retronun bir özelliği daha var. Astrologlar bu retroyu karmik ödeşmeler olarak değerlendiriyor. Yani geçmişte birinin canını yakmış iseniz bunun bedelini bu dönemde ödemeniz muhtemel. 

 Güner; Özellikle Venüs'ün geri harekette oluşu ilişkilerde göz ardı ettiğiniz, halı altına süpürdüğünüz sorunlar artık yüzeye çıkabilir. Problemleri akılcı bir şekilde çözümlemekte fayda var, duygusal ve dürtüsel tepkiler daha büyük bir çıkmaza sürükleyebilir. İlişkilerde aldanma, aldatma gibi durumlar çokça görülebilir, sadakatle de test edilebilirsiniz. Bir ilişki içinde kendinizi ne kadar değerli hissedip hissetmediğiniz ile ilgili sorgulamaları çokça yapabilirsiniz.

Bu tutulma hepimizin oturup düşünmesi için çok güzel zamanlar. Ay tutulmaları genelde olumsuz anlamlara yorulsa da ben hepimiz için yeni başlangıçlar, eskinin yani kokuşmuş, çağ dışı, yıpranmış düşüncelerin silinip atılmasına fırsat yarattığını, dolunayların tamamlanma enerjilerinin hepimiz için güzel başlangıçlara fırsat doğurduğunu düşünüyorum. Çünkü yeniden başlamanın gücünü biliyor ve her yeni başlangıcın kişiyi daha da olgunlaştıracağına inanıyorum.  
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
TUĞBA AYDIN Arşivi
SON YAZILAR