MİNE EREN

MİNE EREN

Aydın'ı Ne Bekliyor

Aydın'ı Ne Bekliyor

Seçim süreci geride kaldı. Şimdi önümüzdeki 5 yılda bizi neler bekliyor bunları konuşma zamanı. Artık vaat edilenlerin hayata geçip geçmeyeceğini takip etme zamanı. Seçim süreci boyunca adaylar Aydın’ın sorunlarına son derece hakimdi. Çözümleri de sıraladılar. Ama daha önceki bir yazımda da değindiğim gibi bunları ilk kez duymuyoruz. Bu kez artık gerçekten çözüm bekliyoruz. Aydın, çok az yatırım alan, kronikleşmiş sorunlara sahip bir il. Aydınlılar, artık yatırım bekliyor, şehirlerinin daha yaşanılabilir bir yer olmasını talep ediyor.

Seçimden ülke genelinde galip çıkan AK Parti, Aydın’dan galip çıkamadı. 2015 seçimlerinde yüzde 34,4 olan oy oranı 2018 seçimlerinde yüzde 32,5’e 14 Mayıs 2023 yılında yapılan son seçimlerde ise yüzde 28,71’e düşmüş. Geçmiş dönemlerde verilen sözlerin tutulmamasının, yapılacak yatırımların defalarca ertelenip değiştirilmesinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.
Sağlık hizmetleri bu şehirde çok yetersiz. Aydın, turizm anlamında ülkenin birçok yerinden daha büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen kullanamıyor, yeterli tanıtım yapılamıyor, turizm gelirleri potansiyelin çok altında, gibi birçok kronik sorun çözüm bekliyor. Ve tabi ki tüm ülkenin en önemli gündemi ekonomi…
Tüm bu sorunlara ivedilikle çözüm önerileri sunulup hızla hayata geçirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde bir sonraki seçimde de oylar düşmeye devam edecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MİNE EREN Arşivi
SON YAZILAR