Başkan Zencirci’den anlamlı çalışma

Başkan Zencirci’den anlamlı çalışma
Germencik Belediye Başkanı seçilen Burak Zencirci, kendisine gelen tebrik çiçeklerini anlamlı bir çalışmaya dönüştürüyor. Hediye gelen tüm çiçekler, özel bir firmaya satılarak geliriyle ilçeye bağlı Abdurrahmanlar köyü imamına ev yaptırılacak.

Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, mazbatasını aldıktan sonra kendisine gönderilen yüzlerce tebrik çiçeğini eve dönüştürüyor. Çiçekleri, özel bir firmaya satma kararı alan Zencirci, gelirini de Abdurrahmanlar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışladı.

aw196436-01.jpg

Cuma günü akşamı mesai bitiminden sonra belediyeye gelen çiçekçiler, belediyenin girişinden başkanlık makamının bulunduğu 3. kata kadar sıralanan yüzlerce çiçeği topladı. Amaçlarının hem farkındalık oluşturmak hem de çiçeklerin kamuya yararlı bir işte kullanılmasını sağlamak olduğunu belirten Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, çiçeklerin atışından elde edilen geliri makbuz karşılığı dernek yönetimine bağışladı.

aw196436-02.jpg

Belediye Başkanı Zencirci’ye teşekkür eden Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Kara ve Köy Muhtarı Akif Şahan, “Başkan köye geldiğinde söz vermişti. Sağ olsun sözünü yerine getirdi. Bu bağış, köyümüzde görev yapacak imama lojman yapımında kullanılacak” diye konuştu.

aw196436-03.jpg

“KÖY DERNEKLERİNE YARDIMLAR DEVAM EDECEK”
Başkan Zencirci de, "Seçimlerden önce muhtar beye bu sözü vermiştik. Köyümüzün bazı sıkıntıları var. O sıkıntıları gidermek adına seçimden 25 gün önce muhtarımıza, 'Seçimi kazandıktan sonra Mayıs ayının ilk haftası geleceksin. Değerli dostlarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen tebrik çiçeklerimizi çiçekçiye satıyoruz.

aw196436-04.jpg

Buradan elde ettiğimiz geliri de derneğe bağışlıyoruz. Dernek de o sıkıntıları buradan elde edilecek gelir karşılayacak' demiştik. Bugün de bu sözümüzü tutuyoruz. 30 bin TL civarında bir gelir elde ettik. Bu rakam derneğimiz için fena bir rakam değil. Bu son olmayacak. Köy derneklerimize elimizden geldiğince bu yardımlarımız devam edecek" diye konuştu.

aw196436-05.jpg

aw196436-06.jpg

aw196436-07.jpg

Kaynak:Haber Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.