Cumhur İttifakı Başkan İnal'a sahip çıktı

Cumhur İttifakı Başkan İnal'a sahip çıktı

Karacasu'da Cumhur İttifakı’nın meclis üyeleri, Belediye Meclisine gelen bir gündem maddesini ‘acelesi yok’ diyerek karşı çıkmış ve Belediye Başkanı Zeki İnal'ın tansiyonunun yükselmesine neden olmuştu.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN-Meclis üyeleri çark etti ve “Ben şu anda Karacasu’da tek başımayım. Herkes bana muhalefet” diyerek yalnız bırakıldığını ima eden Başkan İnal'a sahip çıkarak, “Yalnız değilsin “mesajı verdi. 

Karacasu’da geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yapılan yılın ilk belediye meclis toplantısında bir adet tekniker kadrosu açılması için norm kadro ihdas edilmesi ile ilgili gündem maddesine Cumhur İttifakı’nı oluşturan kendi meclis üyelerinin red oyu vermesi üzerine tansiyonu yükselen Belediye Başkanı Zeki İnal, “Ben şu anda Karacasu’da tek başımayım. Herkes bana muhalefet” diyerek isyan bayrağını çekip yalnız bırakıldığını ima etti. Yanlış anlaşılmalara sebep vermemek için basın toplantısı düzenleyerek Başkan İnal’a sahip çıkan Cumhur İttifakının Meclis üyeleri, “Yalnız değilsin” mesajı verdi.

CUMHUR İTTİFAKI TAM KADRO YANINDA DURDU
Şehitler Parkı’nda düzenlenen ortak basın toplantısına Belediye Başkanı Zeki İnal ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, MHP İlçe Başkanı Murat Uysal, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Eryalçın, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Turancan Önem, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Emrah Karcılı, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşah Odabaşı ile AK Partili Meclis Üyeleri Memduh İlgili, Fatih Akkın ile ittifak ortağı MHP'li Meclis Üyeleri Mehmet Erikmen, Mehmet Osan ve Uğur Çoban katıldı. 

KARŞILIKLI YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU
Geçen haftaki meclis toplantısında yanlış anlaşıldığını ifade eden Başkan İnal, “Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Her siyasi partide alınan grup kararlarının arkasında durulur. Olması gereken bu idi. Karşılıklı bu yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için buradayız" dedi. 

İLETİŞİM EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLI YANLIŞ ANLAŞILMA 
Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri adına açıklama yapan AK Partili Meclis üyesi Memduh İlgili, 2020 yılının ilk meclis toplantısında kendi aralarında bir iletişim eksikliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmalar olduğunu belirterek Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak Zeki Başkanın her zaman arkasında ve yanında olduklarını söyledi. Bazı yerel basın organlarında bunun yanlış yerlere çekilmek istendiğini vurgulayan İlgili, “Biz meclis üyesi olarak muhalif gibi bir şeyimiz yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli Beyin kurduğu bu Cumhur İttifakının arkasındayız” dedi. İlgili, Karacasu’daki kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarına da doğru haber yaptıkları için ayrıca teşekkür etti. 

“İTTİFAKIMIZDA BİR ÇATLAK YOK”
AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, bir yanlış anlaşılma olduğunu vurgulayarak “Her meclis toplantısından önce bilgilendirme yapılıyor. Ben de sonradan öğrendim ama kadro olayıyla ilgili acelesi vardır yoktur ile ilgili bir münakaşa olmuş. Çok da önemli bir şey değil, bunu aştık. Bir sorun yok. İttifakımızda bir çatlak yok. Biz öncelikle Türkiye ve Karacasu için. Hep birlikte ittifak halinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

“ZEKİ BAŞKAN’IN YANINDAYIZ”
MHP İlçe Başkanı Murat Uysal, “MHP olarak Karacasu’da Cumhur İttifakının sonuna kadar arkasındayız. Cumhur İttifakı olarak gereken bütün koşullarını yerine getiriyor ve getirmeye de devam edeceğiz. Aramızda bir çatlak söz konusu değil.  Bundan nemalanmak isteyenler hiçbir şekilde bir şey elde edemeyeceklerdir. Biz kesinlikle Zeki Başkanın arkasındayız ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BU ORTAKLIK PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR” 
AK Partili Meclis Üyesi Fatih Akkın, doğru haber yapan doğru yayıncılık yapan gazetecileri kutladı. Akkın, şöyle konuştu:
“Seçimden önce nasıl arkasındaysak dimdik durduysak bugün de aynı yerdeyiz. Herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Yani ufak değil farklılıklar olabilir. Farklılıklar bizim zenginliğimiz aynı zamanda demokrasinin de gerekliliğidir. Ama muhalefet bunu farklı yönlere çekiyor. Bundan sonra iletişimde ufak tefek hatalar olmuş olabilir. Bunu gidereceğiz inşallah. Çok daha güçlü bir şekilde Karacasu’yu hep beraber daha iyi yerlere getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu ittifak ucuz pazarlıkla kurulmadı. Pazara kadar değil mezara kadar. İttifak ruhuna aykırı bir şey yapılmadı bundan sonra da yapılmayacak. Karacasu için ne gerekiyorsa hep beraber yapacağız.”

baskan-inala-cumhur-ittifakindan-yanindayiz-mejasi-144784-8e37403aff6b815dcc4121c39a79ad2e.jpgbaskan-inala-cumhur-ittifakindan-yanindayiz-mejasi-144784-08104f02f2002dc8c030f1713fa68cf2.jpgbaskan-inala-cumhur-ittifakindan-yanindayiz-mejasi-144784-dc835550ff673e071fda33f3c76e6ed3.jpgbaskan-inala-cumhur-ittifakindan-yanindayiz-mejasi-144784-e48135e026113b662808003ee79884a8.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.