Sefa Soysever

Sefa Soysever

EMPERYALİZMİN ZALİM YÜZÜ

EMPERYALİZMİN ZALİM YÜZÜ

Dünyaya hükmetmeye çalışan emperyaller utanmadan diğer milletlere insanlık dersi vermeye çalışıyor. ABD bunların başı olan emperyallerden biridir. II. Dünya savaşının alevlendiği dönemlerde başkan Roosevelt iki ekip kurduruyor. Bir ekip biyolojik silah, diğer ekip nükleer silah üretmek üzere kuruldu. Nükleer silah ekibi atom bombasını önce buldu ve bilinen üzere sonraki başkan Truman’ın talimatıyla Japonya’ya atılarak on binlerce insanı öldürdüler. Eğer biyolojik silah ekibi başarılı olsa laboratuvar ortamında üretilen bir virüs ya da mikrop Japonlara bulaştırılarak yine on binlerce insan ölecekti. Sonuçta biyolojik silahlar 1940’lı yıllardan itibaren laboratuvarlarda üretiliyor. Bugün de ortaya çıkan virüsün Çin’den yarasalarla bulaştığını söyleyen ABD’ye kargalar bile gülüyor.
ABD, Fransa, İspanya ve daha birçok emperyal gücün farklı coğrafyalarda yaptığı katliamlar ve vahşet saymakla tükenmez. O nedenle Türk düşmanlarının yanında olan bu güçlerin amacı şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda hükümran olmaktır. ABD’nin Kızılderililere yaptıkları da birçok kimse tarafından bilinmez. O nedenle katil ABD’nin yaptıklarını anlatarak yazımı sonlandırmak istiyorum.
ABD, Kızılderililerle savaşırken Kızılderilileri açlıktan öldürmek için, hayvanlarının hepsini öldürdüler ve onlar açlıktan öldüler. Çocuklar dahil her Kızılderili başı getirene 5 dolar verdiler. Resmî kurumlar, binalar Kızılderili başı ile doldu, İnsan başından tepeler oldu.
Yine de Kızılderililerle başa çıkamadılar. Anlaşma yoluna gideceklerini, çekileceklerini söyleyerek, iyi niyet göstergesi hediye olarak battaniye verdiler. Verilen battaniyelere bulaşıcı hastalık bulaştırılarak verildiğinden.70 milyona yakın Kızılderili, genci,
Çocuğu, yaşlısı, hamile kadınları bulaşıcı hastalıktan acı çekerek hepsi öldü. Kalan Kızılderilileri de Kanada'ya sürdüler ve sadece devlet olarak (2010 da ) özür dilediler o kadar. Kafa derisi yüzmek de Kızılderililere ait değil. İnsanları kovboy filmleri ile kandırdılar yıllarca.
ABD, bize ermeni soykırımı dediğinde onlara lütfen bu vahşet hatırlatılsın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Sefa Soysever Arşivi
SON YAZILAR