MURAT TAN

MURAT TAN

HASAT VAKTİ VE 'ARADAKİ İL' AYDIN!

HASAT VAKTİ VE 'ARADAKİ İL' AYDIN!

Bugün ‘Hasada Bekliyoruz’ başlığıyla manşete taşıdığımız haber için ekip olarak ciddi ciddi üzerinde çalıştık.

***

Her bir açıklama için ekip arkadaşlarımız ayrı ayrı ilgililere sorarak görüş aldı.

***

Tabi Aydın İnciri denilince kestane, pamuk ve zeytin ile birlikte dört efemizden biri olduğu için esasen amacımız hasadına dönük farkındalığa imza atılmasına, bir nebze daha da fazla tanıtılmasına vesile olabilmek.

***
Bu noktada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünden bugüne farklı illerde farklı ürünler için katıldığı hasat programlarının Aydın’da da tertip edilmesini de anlamlı buluyor ve önemsiyoruz.

***

Haberle ilgili görüştüğümüz AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Rıza Posacı, konuyu bizzat Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne ileteceğini belirtti.

***
Temennimiz tıpkı Posacı’nın da haberle ilgili değerlendirmesinde de ifade ettiği gibi bu sene olmasa da eğer mümkün olursa önümüzdeki sene ‘Aydın İnciri’ hasadına Cumhurbaşkanı’nın bizzat katılması yönünde ancak tabi önümüzde genel seçimler var.

***

Bu seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan galip çıkar mı çıkmaz mı orası da seçmenin bileceği iş!

***

Keza bizim aslında haber vesilesiyle vurgulamak istediğimiz konu, incirin anavatanı Aydın’ın es geçilmemesine ilişkindir.

***

ABD’nin Asya, Avrupa ve Ortadoğu üçgeninde ‘Aradaki Ülke’ olarak nitelendirdiği ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ gibi Aydın’ın da sanki İzmir-Denizli ve Manisa üçgeninde Devlet’in üst düzey bürokrasisi tarafından adeta ‘Aradaki İl’ olarak konumlandırılmasından açıkçası rahatsızlık duymuyor da değiliz!

***

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz yıl İncirliova’da çilek hasadına katıldığını hesaba katarsak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da en azından siyaseten bile bu paydada bir farkındalığa imza atması gereklidir diye düşünüyorum.

***

Bu açıdan bakıldığında da ‘Demokrasinin Beşiği’, ‘İncirin Anavatanı’ Aydın’da da incirin orman emvaline alınmasını sağlayan ve tarihinde ilk kez TMO tarafından alımına vesile olan karara imza atan hükümetin başındaki Erdoğan’ın, ‘PR’ amaçlı değil üreticiye moral ve motivasyon amaçlı da olsa ‘İncir Hasadı’na katılması gayet yerinde ve anlamlı olacaktır.

***

Umarız bu hasada yetişmezse, önümüzdeki Genel Seçimler’den önce Söke Ovası’nda pamuk hasadına ya da kestane hasadına da katılması mümkün olur!

***

24 Haziran 2018 Seçimleri’ne dönük Maher Zain’in ‘Hasat Vakti’ şarkısıyla PR çalışması yapılan Erdoğan’ın doğrudan Aydın’daki hasatlara teşrif etmesi ve Aydın’ın ‘Aradaki İl’ olmadığına dönük esaslı duruş sergilemesinin ben ildeki bazı teşkilatlarda kronik olarak devam eden ‘Metal Yorgunluğu’na iyi geleceğini de düşünüyorum.

***

Umarız bir önceki seçimlerde sürpriz şekilde dört milletvekili çıkarmanın rehaveti içerisindeki AK Parti’nin il ve ilçe teşkilatları, 2023’teki ‘Hasat Vakti’ için de dersini iyi çalışıyor, ‘Aradaki İl’ olarak nitelendirilen Aydın’ın makus kaderini yenmesi için ilin öncelikli taleplerinin çözümü noktasında da yukarıya sesini dosdoğru duyurup, ekonomik darboğaz içindeki vatandaşın derdiyle de hemhal olabiliyordur!

***

Yoksa 2023’teki ‘Hasat Vakti’nde sandıktan Aydın özelinde umduklarını bulamamaları sürpriz olmayacaktır!

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MURAT TAN Arşivi
SON YAZILAR