MİNE EREN

MİNE EREN

Henüz geç değil

Henüz geç değil

Türkiye, yerel seçim havasına girmeye başladı. Aydın'da da siyasi hava günden güne ısınıyor. Bir yandan aday adayı başvuruları alınırken bir yandan da belli yerlerin kesinleşen adayları açıklanıyor.

Atılan adımları, açıklanan isimleri merakla takip eden bizler de henüz 4 ay olan seçimlerin sonuçlarını ön görmeye çalışıyoruz. Çünkü seçimin sonucunu aday belirliyor. Yerel seçimlerde partilerin yol yürüyecekleri adaylar açıklandıkları gün, seçimin halktaki karşılığı üç aşağı beş yukarı netleşiyor.

Önceki yazımda sokaktaki vatandaşın beklentilerini dile getirmeye çalışmıştım. Vatandaşın talebi hiç kimsenin umrunda olmasa da ben gerçek görevimi yerine getirmeye çalışıp bunları konuşmaya devam edeceğim.

Başka kaygılarla, garip vaatlerle kendilerine koltuk kazanmaya çalışan adaylar, bir şekilde amaçlarına ulaşabilirler ama sandığa gidip oy kullanan insan salak değil. Bir defa güvenip size şans tanıyabilir, partisine sadakati için oyunu yanlış olduğunu bildiği halde gösterilen adaya verebilir. Ama göreve gelen kişi çuvalladığında, vaadedilen hizmetler yerine getirilmediğinde ikinci şansı bulamaz.

Bu şehrin, 5 yıl daha kaybedecek zamanı yok. En küçük ilçesinden en büyük ilçesine kadar her yerde yaşanan benzer sorunların çözümü için henüz geç değil. Siyasi partilerin bu yanlıştan dönmeye ve bu şehre hizmet etmeye niyetli olmadığı da ortada ya ben yine de dile getirmiş olayım, belki bir iki kişi oyunu kullanırken dikkate alır. Belli mi olur, siyasi partilerin yanlışlarından dönmek için belki bir nedeni olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MİNE EREN Arşivi
SON YAZILAR