Sefa Soysever

Sefa Soysever

Okullar açılmalı eğitim aksamamalı

Okullar açılmalı eğitim aksamamalı

Vaka sayılarındaki atışlarda sonra hemen gündeme gelen konu okullar açılmalı mı? Değerli okurlarım şunun bilinmesini isterim ki ; son bir buçuk yıldır kapalı olan okullar ve uzaktan eğitim süreci bir kayıp nesil oluşturdu. Ülke olarak kayıp nesillerin artmasına müsaade etmemeliyiz. 
Her vaka artışında okulları gündeme getirenler turizmi ve eğlence sektörüne bir şey diyemiyorlar. Bu ülkede eğitim turizmden önemsiz görülemez. Denetimlerin yeterince yapıldığına da inanmıyorum. Gördüğüm her cafe ve restoranda insanlar sosyal mesafeye uymadan oturabilmekteler. HES kodu kontrolleri bırakılmış durumda. Halbuki; tam açılma dönemine girdiğimizde bununla ilgili işletmelere bazı kurallar konulmuştu. Bir başka parantez de adı gazino diye bilinen halk arasındaki adı pavyon olan işletmelere. Pavyon denilen bu işletmelerde ne sosyal mesafe ve hijyene dikkat ediliyor ne de kurallara. Gayri ahlaki her şeyin döndüğü bu yerlere yıllardır müsaade edilmesi de anlayamadığım konulardan biridir. Eğlence mekanları ve barlarda olanları da sosyal medyadan çok net görebiliyoruz. 
İşte tüm bunlar olurken; okulların açılmaması kabul edilemez bir durumdur. Çünkü; okuldan kaynaklanan bir bulaş son derece azdır. Okullarda sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına  uyulmaktadır. Covid ve pandemi ye karşı bilinç düzeyi de okullarımızda üst düzeydedir. 
Bu nedenlerle; okullar açılmalı eğitim aksamamalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Sefa Soysever Arşivi
SON YAZILAR