MURAT TAN

MURAT TAN

Su uyuyor, düşman uyumuyor!

Su uyuyor, düşman uyumuyor!

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Mustafa Toscalı, Yunanistan’ın bir süredir Aydın’a, Söke-Doğanbey-Didim hattı üzerinden çıkarma planlayabileceğiyle ilgili sıklıkla uyarıyor. 

***

Toscalı’dan son uyarı, ABD Donanması ve ABD Deniz Piyadeleri’nin Yunan Ordusu ile çıkarma eğitimleri yapmasının ardından geldi fakat sürece dönük bakıldığında da gerek bazı emekli generaller, gerekse de bazı uzmanlardan da Yunanistan’ın ABD destekli olarak Türkiye’ye savaş hazırlığında bulunduğu son zamanlarda sıklıkla gündemde yer ediyor. 

***

Konuşulan senaryolara bakıldığında deniyor ki; ABD tıpkı Ukrayna’da olduğu gibi askeri eğitim veriyor. Eğitim bitince Yunanları kışkırtıp üzerimize gönderecek biz de dayanamayıp gireceğiz ve ordumuzu yıpratacak bir savaşın içinde kendimizi bulacağız!

***

Son tatbikattaki eğitimlere ABD Donanmasına ve ABD Deniz Piyadelerine ait San Antonio sınıfı LPD, hovercraft çıkarma araçları, CH-53E ağır nakliye helikopterleri, çeşitli botlar ile zırhlı araçlar katılmıştı. 

***

Esasında bu kadar modern taarruz araçlarıyla savunmadan ziyade saldırı planının üzerinde de durulduğu aşikar ancak Devletimiz de elbette bu yönde olası planlarını hazır tutuyordur!

***

Nitekim ‘Mavi Vatan’ kapsamındaki kararlı duruşla birlikte Doğu Akdeniz’deki sondaj satrancının bir sonucu olarak Yunanistan ordusu kartını öne süren küresel emperyalizm boş durmuyor! 

***

Dostça görünmeyen bu çıkarma tatbikatı için Uluslararası İlişkiler Uzmanı Mustafa Toscalı’ya göre muhtemel plan; Söke-Didim-Doğanbey hattı. Ayrıca Toscalı plana yönelik olarak, “Hem demiryolu hem de otoban ağı ile İzmir-Aydın-Denizli hattına ulaşabilirler” de diyor!

***

Hal böyleyken, 100 yıl önce döküldükleri denizin soğukluğunu yeniden yaşama azmiyle tarihin tekerrürüne dönük ‘Megali İdea’ hayalleri kuran ve Ege’den İstanbul’a uzanan bölgeyi mavi beyaza boyamak gibi küstah bir cürete soyunan Yunanistan, karşımızda kasıla kasıla tatbikat yapıyor! 

***

Tabi bu cüretin perde arkasını irdelediğimizde; Aydın’a bağlı 5 adayı 2004’ten bu yana işgal eden Yunan’a esaslı, yalın ve diplomatik bir dille en üst perdeden ‘Höyt’ diyememiz de bir sonuç! 

***

Esasen FETÖ’nün öncelikli olarak Deniz Kuvvetleri’ne yönelik başlattığı operasyonları da puzzle parçasına katarak büyük resme baktığımızda, nihai planı tüm detaylarıyla görmek de hiç zor değil! 

***

Güney sınırlarına da ABD eliyle terör örgütleri konuşlanan Türkiye’ye karşı velhasıl; Su uyuyor düşman uyumuyor! 

***

21. Yüzyıl’ın ikinci çeyreği kapsamında ülkemize dönük çok yönlü saldırı planlarına karşı 7’den 70’e tüm Türk Milleti, her zamankinden daha fazla uyanık olmalıdır! 

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MURAT TAN Arşivi
SON YAZILAR