TANGÜN BAYDAR

TANGÜN BAYDAR

Tam kapanma başlamadan

Tam kapanma başlamadan

Hepinizin malumu 3 haftalık bir tam kapanma süreci içerisine gireceğiz. Pandemi başladığından bu yana daha önce de tam kapanma sürecimiz olmuş, hepimiz aylar sürecek olan bir kısıtlama dönemi geçirmiştik. Geçtiğimiz yıl yaz sezonunda başlayan kısmi kısıtlamalar vaka sayılarındaki büyük artış nedeniyle bu ay yerini tam kapanmaya bıraktı. 

Son Kabine Toplantısıyla birlikte 3 hafta boyunca evimizde kendimizi izole ederek salgının seyrinin iyi yönde değişmesi için beklemeye başlayacağız. Son birkaç gündür yaptığım gözlemlerde insanların umutsuz olduklarını sezinliyorum. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar da malum. Herkes evini ve ailesini nasıl geçindirecek bunun kaygısını yaşıyor. İnsanlarımız pandemiden inanılmaz derecede sıkılmış durumda. Evet hepimiz sıkıldık ama bu sürecin bitmesi için elimizden geleni yapıp beklemekten başka çaremiz yok. 


Bu tam kapanma süreci boyunca ailemiz ve sevdiklerimizle vakit geçirip birlikte yapmaktan hoşlandığımız aktivitelere yönelebilir ve mevcut sıkıcı durumu eğlenceli bir hale dönüştürebiliriz. Özellikle evinde küçük çocukları olan ebeveynler çocukların tablet bilgisayar gibi teknolojik aletlere daha fazla yöneleceklerdir. Onlarla çeşitli aktiviteler yaparak hem zamanlarının büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında geçirmelerinin önüne geçebilir, hem de aile bağlarının güçlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Elimizden geldiğince kendimizi olumlu düşünmeye sevk etmeliyiz. Bu  durumun kötü olduğunun hepimiz farkındayız ama sürekli bunu düşünerek içinde bulunduğumuz anı da karartmamak gerek. Bu yüzden kısıtlamalar başlamadan önce hazırlıklarınızı yaparken ailenizle birlikte oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar alabilirsiniz. Öte yandan 3 haftalık bir spor programı hazırlayıp bunu uygulayabilirsiniz. 

Sevdikleriniz birlikte olduğunuz sürece yapacağınız her aktivite size keyif verecektir bundan eminim. Bu kötü günlerin biteceğine de inanalım ki geleceğimiz güzel ve aydınlık olsun. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
TANGÜN BAYDAR Arşivi
SON YAZILAR