TANGÜN BAYDAR

TANGÜN BAYDAR

Trafikte saygı her şeydir

Trafikte saygı her şeydir

Gündelik yaşantımızda hepimiz muhakkak ya toplu taşıma münasebetiyle ya da kendi aracımızla trafiğe çıkmak zorunda kalıyoruz. Trafikte tıpkı her insanda olduğu gibi farklı yapıda araç kullanan insanlar görebiliyoruz. Kimileri trafikte sabırsız, kimileri acemi, kimileri ise kurallara uyan insanlar olabiliyor. Kompleks bir alanda herkesin tek noktada buluşacağı bağlam ise tabi ki trafikte saygı ve görgü kurallarıdır. 


Trafik kurallarına uymak kadar, sosyal hayatta toplu kullanım alanlarında görgü kurallarına uymak da önemlidir.
Toplu kullanım alanlarında ve özellikle trafikte saygılı, sabırlı ve sorumlu davranmak çok önemlidir. Trafikte saygılı olmalıyız çünkü herkesin kendi hayatında öncelikleri ve prensipleri var. Sabırlı davranarak trafiğin oluşturduğu bir stres ortamına karşı kendimizi koruyabiliriz. Sorumlu davranmalıyız çünkü trafikte dikkat ve sorumluluk can ve mal kaybının yaşanmasını engeller. 


Trafikte sakin kalarak ve davranışlarımızı kontrol altında tutarak oluşabilecek kazalara engel olabilir gereksiz tehlikelerin oluşmasının önüne geçebiliriz. Trafikte sabırlı, saygılı ve sorumlu davranmak trafik güvenliğine katkı sağlar. Saygılı davranarak insanları zor durumlara düşürmeden güvenli bir sürüş ortamı yaratabiliriz.

 Bir gün bizimde başımıza zor durumların geleceğini düşünerek saygılı davranmalıyız. Her birey kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğinde göreceğiz ki hem güvenli bir ortam hem de daha akışta bir düzen olacak. Bu yüzden trafikte her zaman saygılı olunmalı. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
TANGÜN BAYDAR Arşivi
SON YAZILAR