KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

ZİYARETLERİNİZ SİZİN OLSUN

ZİYARETLERİNİZ SİZİN OLSUN

Bizim kültürümüz gerçekten eşine rastlanmayacak kadar güzel, değerli, kıymetli ve özel, hiçbir millette olmayan vefa bizim milletimizde fazlasıyla mevcut. Hasta ziyaretlerimiz, komşu ziyaretlerimiz, hayırlı olsun ziyaretleri bunun gibi çeşit çeşit ziyaretlerimiz var. Bazen de sadece özledik diye ya da iki sohbet etmek için ziyaretler ediyoruz. Bir de protokol ziyaretlerimiz var sağ olsunlar. 

Protokol ziyaret var dedik ama bir de unutulan bir şey var. Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını var. Binlerce vakanın olduğu, ölümlerin olduğu bir zamanda Aydın protokolü ziyaretlerden vazgeçmiyor. Anladık. Vatandaşa hoş görünmeye çalışıyorsunuz fakat hastalığı yaydığınızın farkında bile değilsiniz. Olmanız gerektiği zamanda ortalıkta olmayanlar salgında bir anda hortlamaya başladı. Gerçekten bazen milletin aklıyla dalga geçtiğini düşünüyordum da sağlığıyla oynayacağınızı tahmin etmemiştim. Ziyaretleri bırakın. Esnafın derdine koşun. Ziyaretlerde yaptığınız sohbetlerle esnafın cebi dolmuyor. Esnaf her gün dükkan kapatıyor, eve ekmek götüremiyor, patron olanlar iş arayışlarına başladı. Sizler bu ülkede söz sahibi insanlarsınız. El birliği yaptığınızda Aydın’ın sorunlarını çözebilirsiniz. 

Ziyaretlerinize ara verin dediğimde parti ismi vermedim. Bile ve isteyerek vermedim. Çünkü sosyal medyada her partinin aynı davranışı sergilediğini görüyorum. Bu yüzden o parti bu parti demiyorum. Diyemiyorum ne yazık ki. Aydınlılar siyasi parti temsilcilerin adını dahi bilmezken, çalışmalarınızla kendinizi vatandaşa kanıtlamamışken, ziyaret edip sırtını sıvazlıyorsunuz. Lütfen elinizi vatandaşın sırtından alıp, vatandaş için çalışmalar yapın. Mecliste birlik olun. Aydın’ı temsil eden 3 parti var mecliste. Farklı 3 parti toplam 8 milletvekili. Bir olun Aydın esnafı başta olmak üzere tüm vatandaşların salgın döneminde yıkılmaması için çalışın. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR