Aydın’daki girişimciler Vali Aksoy’la buluştu

Aydın’daki girişimciler Vali Aksoy’la buluştu
ABONE OL
KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger ve girişimciler, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Vali Aksoy, “2022 yılı içerisinde 1421 işletmeye KOSGEB tarafından 80 milyon 420 bin lira civarında destek sağlandı.” dedi.

KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, Avrupa KOBİ Haftası kapsamında destek vermiş oldukları girişimci Mehmet Ali Aksoy, Hasan Özdemir, Prof. Dr. Yelda Özsunar, Mehtap Kirli, Mehtap Gırgırlar, Merve Keyik, Sema Ayhan Gökcen, Dilek Parlakoğlu eşliğinde Vali Aksoy’u ziyaret etti. Aydın Valiliği Toplantı salonunda girişimci kadınları ağırlayan Vali Aksoy, KOSGEB Müdürü Dülger’den bilgi aldı.

GİRİŞİMCİLER DEVLET DESTEĞİ İLE İŞ KURUYOR
Aydın’daki KOBİ’lerin ve girişimcilerin devletin vermiş olduğu desteklerle işini kurup geliştirdiğini, Ar-ge ve inovasyon, girişimcilik yapan işletmeleri Vali Aksoy’a tanıtan KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, Aydın’ın Buharkent ilçesinden Didim ilçesine kadar girişimcilerinin olduğunu söyledi. Aydın’da kadın girişimci sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Dülger, “Aydın tarım şehri. Tarımsal üründen bir çok ürünü üretilebileceğini göstermek istedik. Meyve kurutma işi yapan, bitkilerin yağını çıkaran, Ar-ge inovasyon kapsamında bitkilerden ilaç üreten projeler var. Aydın’da sadece tarım yapılmıyor. Aynı zamanda ADÜ Teknokent’te faaliyet gösteren bir işletmemiz tarım ürünlerinden ilaç geliştiriyor. Yüksek polifenollü zeytinyağı üreten girişimcimiz var. Kuru yemiş otomatı üreten genç girişimcilerimiz var.” dedi.

ARZUMUZ KADIN GİRİŞİMCİ SAYISININ ARTMASI
“Hepimizin ortak arzusu kadın girişimci sayısının arttırılması” diyen Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Girişimcilik eğitimi alan kişilere belirli destekler sağlanmakta. KOSGEB, öncü kurum olarak bu alanda yapılan çalışmaları ortaya koymaktadır. İlimizde de KOSGEB’den destek alan çok sayıda işletmemiz var. Temel amacımız işletmelerimizin kendisini geliştirmesi. Ar-ge ve inovasyon çalışmalarıyla ürün farklılaştırarak hem ulusal hem de uluslararası alanda daha öne çıkan yeni ürünlerin ortaya konması önemli. Bu yönüyle de Aydın’da önemli çalışmaların yapıldığını hepimiz biliyoruz. 2022 yılı içerisinde 1421 işletmeye KOSGEB tarafından 80 milyon 420 bin lira civarında destek sağlandı. Bunun bir kısmı hibe bir kısmı sıfır faizli kredi şeklinde farklı desteklerle karşımıza çıkıyor. Amacımız küçük bir destekle büyük işler yapabilecek olan işletmelerimizin sayısını arttırabilmek. Bu anlamda en güzel örneklersiniz. Umarım sizleri gören diğer girişimciler, girişimci adayları da sizleri örnek alarak bu çalışmaları farklı bir noktaya taşır. Amacımız daha çok üreten, ürettiği ürünü daha iyi şekilde pazarlayan, sadece ülke sınırında değil ihracatı da öncelikli hedef haline getiren yeni işletmelerimizin, firmalarımızın sayısının daha da artması.” ifadelerini kullandı.

VALİ AKSOY GİRİŞİMCİLERİ TEBRİK ETTİ
Aydın’ın ihracatının her geçen gün arttığını belirten Vali Aksoy, umutlarının yapılan üretim ve ihracat ile il ve ülke ekonomisine daha çok katkı sağlayacak boyutlara gelmeleri olduğunu söyledi. Girişimcileri yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik eden Vali Aksoy, işletmelerini daha da büyütmelerini istedi. Devletin sağlamış olduğu bir çok desteğin olduğunu belirten Aksoy, ortaya konulan desteklemelerden işletmelerin en üst seviyede yararlanarak kendilerini en iyi noktaya taşımalarının ortak hedefleri olduğunu söyledi.

Daha sonra girişimciler, ürettikleri ürünler hakkında Vali Aksoy’a bilgi verdi. Vali Aksoy, girişimcilere başarılı çalışmaları için teşekkür etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

k-001.jpgl-001.jpgm-001.jpgy-001.jpgaydindaki-girisimciler-vali-aksoyla-bulustu-325368-01e99202b7d0c0067df1b3da211900c9-001.jpg


Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.