LÜTFİ ÖZKAL

LÜTFİ ÖZKAL

APTAL GİBİ Mİ DURUYORUZ

APTAL GİBİ Mİ DURUYORUZ

Bir sabah uyandığımızda “Nazilli İl Olsun” platformunun 26. Yıl dönümü kutlamaları için Nazilli belediye hoparlöründen halkımız davet ediliyor olacak. Çok ileri görüşlü bir insan olduğum için (kinaye) o günleri şimdiden görebiliyorum.

***
Platformun kurucuları ellerinde bastonlarla gelmiş (aynı zamanda hala daha koltuk peşindeler!) plaketler alıyorlar, saygı duruşu ve ardından istiklal marşı, açılış konuşmaları… Atatürk’ün meşhur lafı sahne arkasında… “İl olacağız, il olacağız” sloganları eşliğinde birbirimizi eğliyoruz.

***
Olur mu olur efendim, neden olmasın?

***
Bu platform kurucularının sicili çok kabarık aslında. Resmen bizleri kendilerine eğlence yaptılar, canları sıkıldıkça hassas konuları kaşıyarak bizleri sömürüyorlar.
Gelin şöyle geçmişe ufak bir yolculuk yapalım.

***
2019 yerel seçimlerinden hemen sonra biz NAZKOOP olayı yaşadık. Aman bir koşturmaca, hengame, fuarlara katılmalar, CEO düzeyinde personel atamaları, danışman atamaları vs.. vs.. bir baktık ki şimdi kooperatifin ismi bile okunmuyor.

***
Araya bir Volkswagen fabrikası soktular. O fabrika buraya gelecek minvalinde söylemler, (sözde) girişimler. Sanki hadi geliyoruz deseler bir avuç toprağın var da vereceksin! Neyse.. Manisa’da yeri belli fabrika için kan ter içinde mücadele ettiler, gözümüzün önünde kan ter içerisinde kaldılar.

***
Arkasından bir Sümer Üniversitesi bulup çıkardılar ki sormayın gitsin. Öyle bir hava estirdiler ki bu seneye yetişmezse seneye kesin açılacak. Rektörü bile belliymiş güya.. Şu çılgınlığa bakar mısınız siz?

***
Mastavra antik kentine senede 100 bin kişiden fazla turist gelecekti. Lansmanı yapıldı, basına tanıtıldı. Üzerinden hiç geçmediyse iki sene geçti, en iyimser rakamla 10 turist gelmiştir, onlar da davete icabet etmiştir.

***
Şimdi efendiler, bu işlerin böyle ilerlemediğini sizler de en az bizler kadar biliyorsunuz. Tabii o arkanızda kuyruk olup “Padişahım Çok Yaşa” diyenler de biliyor elbet. Bu işler havanda su dövmekle olmaz. Eğer memleket için bir isteğiniz varsa ayağınıza vekil beklemeyeceksiniz. Toplanıp yanınıza vekilleri de alıp Ankara’ya kamp kuracaksınız. Bir ayağınız Ankara’da olacak. Hani şu daha hiç toplanıp da gitmediğiniz meclisimiz, genel müdürlüklerimiz var.. Hah, işte oralarda bitiyor bu işler. Ve pek tabii beğenseniz de beğenmeseniz de iktidar partisinin desteğiyle.. 

***
Bundan gayrisi saygı duruşu, istiklal marşı, plaket takdimi.
Zaten davetlerde, tanıtımlarda kullandığınız “şunun öncülüğünde, bunun önderliğinde” ifadelerinizden biz ne yapmaya çalıştığınızı anlıyoruz da derdimiz o kadar da salak olmadığımızı size anlatmak. 

***
Yapmayın böyle.. Kalbimiz kırılıyor, gururumuz inciniyor..
Sağlıkla kalın, hoşçakalın.

***

DİĞER YAZILARI

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
LÜTFİ ÖZKAL Arşivi
SON YAZILAR