LÜTFİ ÖZKAL

LÜTFİ ÖZKAL

ÇÖZÜM ÖNERİSİ OLAN VAR MI?

ÇÖZÜM ÖNERİSİ OLAN VAR MI?

    Geçenlerde bir ağabeyim beni telefonla arayarak bir toplantı tertipleyeceğini, mutlaka katılmamı istedi. Katılır mısın demedi, katılmamı istedi. Zaten uzunca bir süredir konuştuğumuz bir toplantıydı. Emir telakki edip katılım sağladık.
    Toplanmamızın amacı şudur, toplumsal sorunları dile getiren, ilgilenen ve çözüm önerisi bulunan bireyleri bir araya getirerek aynı türden sorunlar üzerinde durmak ve bunlarla ilgili bir kamuoyu oluşturmak. 
    Eleştirmek yok, lüks salonlarda buluşmak yok. Bağış, yardım, aidat, yemekli davetler düzenlemek ya da katılmak yok. Başkan yok, hiyerarşi yok… Bir güç olmak ya da birilerinin karşısına çıkmak niyetinde değiliz. Aynı konuları hep birlikte dile getirerek gündem oluşturma derdindeyiz. Siyasi görüş, din, dil, ırk ayrımı yapmayacağız. Sadece dile getireceğiz hepsi bu kadar..
    Peki neden böyle bir oluşuma gerek duyduk? O kadar siyasi oluşum, STK, kent konseyleri vb. oluşuma rağmen nedir derdimiz? 
    Derdimiz belli, asgari şartları oluşturup sadece zenginin ya da siyasi gücü olanların fikirlerinin konuşulmadığı bir platform oluşturacağız. Eleştirmek, isyan etmek, kaba söz söylemek yok! Sadece dile getireceğiz.
    Oluşum hakkında çok detaylı bilgi veremiyorum, çünkü detayları konuşmadık. İlk toplantımızı yaptık, sonraki toplantımızda usulleri belirlemek üzere ayrıldık. İnşallah Aydınımız ve ülkemiz için faydalı bir platform olur.
Demeden Edemeyeceğim
Geçtiğimiz günlerde 95 maddelik bir torba kanun teklifi sunuldu meclise. Aralarda bir yerlerde (47. Maddede) şöyle bir ifade yer alıyor:
“Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, bu görevlerde bulunmuş olanlar ile bunların eşleri, anne ve babaları ile bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının ve ölenlerden Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilişiği bulunmayan dul ve yetimlerinin sağlık giderleri Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin tabi oldukları hükümler ve esaslar çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ödenir.”
Makamını almışsın, makamın getirisi maaşını ve sosyal haklarını da almışsın. Ne gerek var? Neden böyle bir ihtiyaç var? Bu ülkede tedavi olamadığı için mağdur olmuş eski bir cumhurbaşkanı ya da bakan mı var?
Sağlıkla kalın, hoşça kalın.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
LÜTFİ ÖZKAL Arşivi
SON YAZILAR