LÜTFİ ÖZKAL

LÜTFİ ÖZKAL

6’LI MASANIN “EN” LERİ

6’LI MASANIN “EN” LERİ

Cumhur ittifakına karşı malumunuz bir 6’lı bir masamız var. Bu masa toplanıp toplanıp fotoğraf çektiriyor ve nihayetinde “en birinci biz olacağız” minvalinde içi boş söylemlerle halkın karşısına çıkıyor.

***

İçi boş vaatlere karnımız tok. Biz çektiğimiz sıkıntıları biliyoruz, bizlere sıkıntımızı hatırlatmaktan “halkımız müşkül durumda” demekten vazgeçin ve bir adım öteye geçin artık. Ne yapacaksınız ve nasıl yapacaksınız bunu söyleyin artık.

***

En iyi biz yöneteceğiz, en çok demokrasiyi biz getireceğiz, en çok maaşı biz vereceğiz, en adil yargı sistemini biz kuracağız.. Enler, en büyükler, en çoklar! Bunlar içi boş söylemler, bununla gidebileceğiniz en iyi nokta “ADAM KAZANDI” noktası olur, bilin istedim.

***

Bize içi dolu, yol haritası belirlenmiş rakamlarla desteklenmiş söylemler lazım.

***

Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye bir söylem attınız ortaya, ne olduğunu bilen yok. Aranızdan birileri çıkıp anlatma zahmetinde de bulunmuyor.

***

Ekonomi kan revan içinde, uygulayacağınız tedavi metodu belli değil. Adalet sisteminden mensupları da dâhil şikâyetçi olmayan yok, sistemi nasıl düzelteceğinizden kimsenin haberi yok. Gençlere iş vereceğiz diyorsunuz, nasıl vereceğiniz nereye yerleştireceğiniz belli değil.

***

Her şeyden önce şu fanatik yandaşlarınızı bir dizginleyin. Hepsi kana susamış vampir gibi “iktidara gelince şöyle asacağız, böyle keseceğiz, hesap soracağız söyleminden kurtulsunlar. Amaçlarının şikayetçi oldukları düzeni değiştirmek değil de ele geçirmek ve mevcut düzenin imkanlarından faydalanmak olduğu o kadar çok belli oluyor ki..

***

Bize değneği ele geçirecek ve saldırıya geçecek bir anlayış değil, değneği kırıp atacak ve toplumsal huzuru sağlayacak bir anlayış lazım. İçi boş söylemler değil, her yönüyle hesaplanmış ve uygulanabilir eylem planları lazım. Vaatlerden ve yarını beklemekten bıktık.

***

Kısacası bize seçilememiş öteki alternatif değil, seçilebilecek doğru alternatif lazım.

***

Sağlıkla kalın, hoşça kalın.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
LÜTFİ ÖZKAL Arşivi
SON YAZILAR