LÜTFİ ÖZKAL

LÜTFİ ÖZKAL

ATATÜRK NAZİLLİ İÇİN SÖZ MÜ VERDİ? 

ATATÜRK NAZİLLİ İÇİN SÖZ MÜ VERDİ? 

Nazilli’nin gündeminde vilayet merkezi olma heyecanı var.

***
Keşkek kazanları, folklor ekibi, mehteran takımı hazır. Kutlama programı dahi belli olmuş. Hatta daha ileri gidelim, şehrin yöneticilerinin oynayacakları zeybek müzikleri bile hazır edilmiş…

***

Gazi Mustafa Kemal’i yanlış anlayanlar 'Nazilli atide göstereceği gelişme ile vilayet merkezi olacaktır' Lafını bir söz, bir vaat olarak anlamışlardır. Aslında sözün içeriği belli, lafı başka bir yerinden anlamak isteyen sözüm ona

***

"ŞEHRİN İLERİ GELENLERİ" ya da sözde “YÖNETİCİLERİ”  insanları yanıltmaya, kandırmaya devam etmektedir. Sanki ÇOK ESKİ YILLARDAN Nazilli’ye söz verilmiş de yapılmamış izlenimi vererek mağduru oynamayı tercih etmektedir.

***
Nazilli kulislerden sızan habere göre 100 il kapsamında il olacak ilçeler arasında yer almaktadır. Gönül isterdi ki birilerinin bahşetmesi ile değil de "GÖSTERDİĞİ GELİŞME" ile ve "ALNNIN TERİ İLE" il olabilsin... Ama bu zihniyetle, bu anlayışla zor!

***
Aslında lafı uzatmanın anlamı yok. Gazi Paşa basma fabrikasının açılışında fabrikanın gelişmede önemli rol oynayacağını ve bu gelişmenin devam ettirilmesi halinde Nazilli’nin vilayet olabilecek kadar büyüyeceğini dile getirmiştir. Nazilli son yıllarda gösterdiği gelişme ile (gerileme diyelim) bırakın il olmayı, çoğu nahiyeden daha berbat bir görüntü sergilemektedir.

***

Trafik sorunu, park sorunu, istihdam sorunu, yatırım sorunu almış başını giderken şehri yönetmeye talip olanlar düğünden cenazeden beri gelemez bir haldedir. Proje üretmekten yorulması gerekenler zeybek oynamaktan harap ve bitap düşmektedirler.

***
Az biraz kariyer yapan Nazillili gençlerin Nazilli’ye dönmediğini, dönenlerin bin pişman olduğunu bir tek ben görmüyorum. Yatırım yapmak isteyen girişimcilerin yer bulamadığını bilen tek kişi olmadığımdan eminim. Nazilli’nin en başından en sonuna onlarca trafik ışığına yeşil dalga takamayacak kadar aciz olduğumuzu da tek başıma hissetmediğimden eminim.

***
Her yağmurda aynı yerlerin sele teslim olduğunu, aynı yerlerin yıllardır önlem alınmadığı için sel sularından harabeye döndüğünü de bir tek ben gözlemliyor olamam!

***
Hastanede çoğu servisin acil müdahalenin ötesine geçemeyecek kadar boş olduğunu, yirmilik dişinizi çektirecek bir doktorun bile olmadığının zorluklarını tek başıma yaşamadığımdan eminim.

***
Şehri yöneten (yönettiğini zanneden) Zat-ı muhterem kaygısızların yıllardır aynı suretler olduğunu ve artık bıkkınlık getirdiklerini dile getiren kişi de yalnızca ben değilim!

***
Hepimiz memleketin dört bir yanına seyahat için, tatil için gidip geliyoruz. Nazilli ölçeğinde olup da Nazilli’den daha geride kalmış bir il/ilçe göreniniz var mı?

***
En temel sorunlarını bile halletmekten aciz bir ilçenin sakini olarak her gün yaşadığım sorunlarla yüzleştiğimde, vizyonsuz yöneticiler yüzünden b u hale gelmiş ve mevcut yöneticilere baktığımızda pek de gelecek vaat etmeyen bu ilçe birileri bahşederse öylesine il olacak vesselam..

***
Sağlıkla kalın, hoşça kalın. 

***

DİĞER YAZILARI

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
LÜTFİ ÖZKAL Arşivi
SON YAZILAR