Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

ATIKLAR YERE DEĞİL, ÇÖPE ATILIR

ATIKLAR YERE DEĞİL, ÇÖPE ATILIR

Koronavirüs salgını ülkemize geldiği günden itibaren hem devlet olarak hem de bireysel olarak tedbir almaya başladık. İlk günden bu yana maske ve eldiven takmaya başladık. 

Tedbir almak güzel ama tedbirimizi aldıktan sonra diğer vatandaşları da riske atma hakkımız olmadığını düşünüyorum. Aydın Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda il genelinde maskesiz sokağa çıkma yasaklandı. Bu yüzden neredeyse bütün vatandaşları maskeli görmemiz mümkün. Ama bugün sokakları gezdiğimizde acı bir tablo ile karşılaştım.  Maske ve eldiven takan vatandaşların taktıkları maske ve eldivenlerini sokağa atması yeni bir riskle bizi karşı karşıya getirdi. 

Köşelere, caddelere, sokaklara atılan maskelerde virüs olmadığının garantisini nasıl veriyorsunuz anlamış değilim. Kullandığınız tıbbı atık malzeme olan maske ve eldivenleri bulduğunuz en yakın çöpe atmak çok zor olmasa gerek. Bu tün vatandaşlar için risk taşırken ayrıca sokak hayvanları  için de risk taşıyor. Attığınız ürünlerde ne olduğu belli değil. Ve karşındaki insana ve ya hayvana nasıl bir zarar vereceğini bilemeyiz. Lütfen biraz duyarlı olalım. Atıklarımızı tüm insanlar, hayvanlar ve doğa için çöp kovalarına atın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR