Bahar aylarında en sık görülen rahatsızlıklardan bazıları bağ ağrısı, halsizlik ve kısmi yorgunluklar olarak karşımıza çıkıyor. Bu rahatsızlıkların yanı sıra kas, sırt, boyun ve eklem ağrıları da sıklıkla görülen rahatsızlıklardandır.


Bu saydığım rahatsızlıkların en temel sebebi hava dengesinin değişmesi ve yavaş yavaş artan sıcaklıklardır. Bu şikayetlerin nedenlerinden birkaçı ise pandemi ve soğuk havalar nedeniyle uzun bir süre hareketsiz kalmak, gribal enfeksiyon ve nezle gibi hastalıklar, uzun süre aç kalma sonucu kan şekeri seviyesinin düşmesi, stresli bir yaşam.


Bu problemlerden biri son zamanlarda sizde de şikayet nedeniyse size bir önerim var. Doğal ve aromatik bitkilerin insan sağlığına sayısız faydası vardır bunu hepimiz biliyoruz. Bu bitkilerden en köklü ve en meşhuru tabi ki yeşil çaydır.
Yeşil çay, önce Çin'de üretilen ve ardından tüm Asya ülkelerine yayılan bir bitki çayıdır. Yeşil çay daha fazla kilo vermek isteyenler tarafından tüketilse de Uzakdoğu'da geleneksel tıpta yaygın olarak kullanıldığı biliniyor.

Bu mucizevi çay, yemeklerden sonra kan şekerinin yükselmesini yavaşlatan ve sonuç olarak yağ depolanmasını engelleyen büyük bir nimettir aslında.
Yapılan araştırmalara göre yeşil çay içmek sadece beyin fonksiyonlarını kısa sürede iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda beynimizi uzun süre koruyabiliyor. Yaşlanma karşıtı bir bitki olan bu çay bahar yorgunluğu ve polenlerden kaynaklı oluşan alerji için bire bir.
Daha birçok faydasını sayabileceğimiz bu harika bitkiden elde edilen çayı tüketerek bahar yorgunluğunu en aza indirgeyip bu geçiş dönemini atlatabilirsiniz. Tekrar görüşmek dileğiyle.