Evet sevgili ev hanımları bu haftaki yazımda sizlere birkaç öneride bulunacağım. Evde neler yapabileceğiniz, stres atabileceğiniz, ev işleri dışında kalan vaktinizi nasıl değerlendirebileceğiniz ile ilgili birkaç öneri vermek istedim. Çünkü ev kadınlarımız, vakitlerinin çoğunluğunu evde geçiriyor. Ve belli bir süre sonra ya telefon ya da televizyon başında vakit geçirmek zorunda kalıyorlar. Çünkü bütün işleri bir anda bitirecek kadar yetenekli, marifetli, güçlü ve titizdir Türk kadınlarımız.

Malum pandemi de var. Çocuklar da evde. İş yükü ikiye katlandı ev içinde ama boş vakitlerimizde neler yapabiliriz diye bir kendimizi sorgulayalım. Ben naçizane hobi edinmenizi tavsiye ederim. Hem el beceriniz gelişsin hem de yaptıklarınızı, sevdiklerinize hediye etmiş olursunuz. Emek vererek hazırladığınız hediyenin maneviyatı da daha yüksek olacaktır. İlk önerim yün iple yapabileceğiniz atkı, bere. Bunların yapımı da çok kolay oluyor. Çocuk yaşlarda annelerimiz bizlere temeli öğretiyor zaten. Zamanla hediye edecek kadar güzel örgüler yapabiliriz diye düşünüyorum. İkinci önerim cam boyama. Küçük ipuçları ve izleyeceğiniz örnek videolarla camlara harikalar çizebilirsiniz. Güzel şekillerle hediyelerinizi renklendirebilirsiniz. Son bir örnek de ahşap boyama var. Ahşaplarınızı renklendirebilirsiniz. Evin dekorasyonuna farklı bir renk katmış olacaksınız. Evin havası değişecek. Ya da modası geçmiş ahşaplarınızı atmayı düşünüyorsanız ahşap boyama ile yeni bir şey almış gibi ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Hem bunları yaparken çocuklarınız da görüp özenebilir. Ve bu şekilde ortak bir hobiniz, uğraşınız olur. Böylelikle çocuklarınızla beraber sosyalleşmiş olacaksınız. Çocukların el becerisi gelişecek. Farklı aktiviteler ile zamanı daha kaliteli geçirebilirsiniz. Çocukları da teknolojik ürünlerden belli zamanlar arasında uzak tutmuş olacaksınız. Çocukların sağlığı, kendi psikolojik sağlığınız için hobi edinin.