Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

Aydın’ın gelgitli havaları kendini gösterdi

Aydın’ın gelgitli havaları kendini gösterdi

Birkaç haftadır Ege Bölgesi için yağmur uyarısı veren meteoroloji ve birçok medya kanalı Aydın’a bir türlü gelmeyen yağmuru fark etmişlerdir.  Aydın’ı iyi bilen vatandaşlar gelgitli havasına da eminim ki aşinadırlar. 

Aydın öyle bir şehirdir ki bir günde dört mevsime şahit olmanız mümkün. Hele ki şehre yeni gelmiş ve ilkimi hakkında en ufak bilgisi olmayan biriyseniz bu şaşkınlık iki katına çıkıyor. Aydın’ın havasının yanında bir de yağmuru meşhurdur ki yalnızca iki dakikada denize düşmüş gibi bir hale getirir insanı. Bir de bu yağmurlara hazırlıksız yakalanmışsanız vay halinize. Aydın'a dışardan gelen birçok kişi size ilk yağmura yakalanma anını anlatmış sizler de gülerek dinlemişsinizdir. 


Hava harikulade derecede güneşli iken ansızın fırtına kopabilir, tüm şehri sular seller alabilir ama hemen ardından açan pırıl pırıl güneş sanki hiç fırtına kopmamış gibi de durabilir. Yani anlayacağız Aydın’da yaşamak demek bir günde dört mevsime şahit olup hiç garipsememektir.
 
Son iki gündür yağan yağmur nihayet yağmur uyarısı veren Meteoroloji ve medya kanallarını haklı çıkardı. Bu haftanın genelinde etkili olacağı yönünde uyarılar var ancak yazımın en başında da belirttiğim gibi Aydın söz konusu olunca bu haberlerin ne kadar kesin olabileceği ne yazık ki asla belli olmuyor.  Ben bu yağmurların tarımla uğraşan çiftçilerimize ve suya ihtiyacı olan her kese bereket getirmesini ve bu yağmurlu soğuk havalarda dışarda çalışmak zorunda olan tüm emekçilere kolaylıklar diliyorum.  


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR