Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Koronovirüs Türkiye’de görülmesinin ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyük şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere tüm yetkililer sokağa çıkılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu. Peki Aydın bu uyarıya ne kadar dikkate aldı?

Sorumuzun cevabına gelelim. Tabi ki bir konu hakkında eleştiri yaparken istisnaları saymamak olmaz. Sokağa çıkanları eleştirirken gerçekten konuya hassasiyet gösteren, duyarlı olan birçok vatandaşımız oldu. Bir o kadar da duyarsız vatandaşa denk geldik ne yazık ki. Aydın olarak koronavirüse karşı tedbirler ele alınırsa belediyeler, kurumlar ellerinden geleni yapıyorlar. Sürekli il genelinde bir dezenfekte çalışması yapılıyor. Maskeler dağıtılıyor, 65 yaş ve üstü ile 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı olan vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor. Gıda paketleri, maddi yardımlar el birliği ile devam ediyor. Peki, yetkililer bu çalışmaları yaparken vatandaşlar ne yapıyor?

Aydın’da sabah saatlerinde başlayıp akşama kadar süren bir kalabalık görülüyor. Aydın’da tedbir amaçlı vatandaşların oturmaması için banklara şeritler çekildi. Fakat şeritler yırtılarak vatandaşlar yine oturmayı tercih etti. O banktan virüs kapabileceğini düşünmeden. Gün boyu Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kalabalık ortamda sosyal mesafeyi korumaya yönelik denetimlerini sürdürürken bir anlık boşlukta vatandaşlar yine mesafeyi korumamayı tercih etti. Tüm bunlar yaşanırken yine uyarıyoruz. Lütfen işiniz yoksa sokağa çıkmayın. Temastan kaçının. İş yeri açık olan vatandaşlarımız var. İşe gitmek zorundalar. Onları da mağdur etmeyin. Bu süreci el birliğiyle atlatabiliriz. Herkes elini taşın altına koymalı. Bir eksik ile bu süreci atlatamayız. Hayat eve sığar diyoruz. Sağlıkla kalmanızı temenni ediyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR