Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

KARŞILIKSIZ SEVGİ VARDIR

KARŞILIKSIZ SEVGİ VARDIR

Türkiye’deki vatandaşların gerçekten bir hayvan sevgisi olduğuna inanıyorum. En azından buna inanmak istiyorum. Ama ülkemizde de Petshop diye bir kavram var. Sadece cins hayvanların satıldığı ve insanların da para vererek bir canlıya sahip olduğu alan. Sokakta milyonlarca korumasız, ilgiye, şefkate muhtaç hayvan varken neden Petshoplara ihtiyaç duyuyoruz anlamıyorum. 
 Sokak hayvanlarının yüzüne bakılmazken cins hayvan gördüğümüzde tuhaf bir ses tonuyla ‘ayyy bir sevebilir miyim’ diye izin almaya çalışıyoruz. Oysa sokaktaki hayvanları sevmemiz için kimseden izin almamıza gerek yok. Hatta onu sahiplenmeniz için kimseye ödemeniz gereken bir ücret yok. Yani mal alış verişinde bulunmamış olacaksınız. 

Duyarlı birer vatandaş olalım. Önce çevremizdeki komşumuza, yakınlarımıza, eşimize dostumuza. Sonra da sokakta bizim ilgimize, sevgimize muhtaç olan sokak hayvanlarına duyarlı olalım. Sahiplenemiyor olabilirsiniz. Fakat en azından onların da yaşamlarını sürdürebilmeleri adına kapınızın önüne bir kap su ve mama koyabilirsiniz. Unutmayın karşılıksız sevgi vardır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR