Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

 Tatile giderken dikkatli olun

 Tatile giderken dikkatli olun

Yaz sıcakları devam ederken insanlarımız bilhassa yaz tatilinde bile çalışan özel sektör ve memur vatandaşlarımız yıllık izinlerini kullanıp tatile gitmek için yola koyuldu. Aydın sahip olduğu önemli kültürel zenginlikleri ve coğrafi konumu nedeniyle hem içeriden hem de dışarıdan yoğun bir biçimde ziyaretçi alıyor. Bu durum esnafımız için önemli ve güzel bir gelişme ancak ne yazık ki içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde büyük bir tehlike arz ediyor.


Özellikle ikinci bir dalganın geleceği yönünde artan endişeler ve etrafımızda tanıdığımız, bildiğimiz insanlarımızın bu hastalığa yakalanması durumun ciddiyetini göstermekte. Ailecek çıkılan tatillerden dolayı özellikle sahil kesimlerinde bir yığılma olduğu yönünde haberler duyuyoruz. Maske, mesafe kuralına uyulsa bile tehlikenin kol gezdiğini unutmamamız gerekiyor. Sahillerde insanların bu kurallara uymadığı yönünde birçok kişiden duyum aldım. En büyük önlemin o bölgelerde alınması gerekirken bu tür haberler bizi korkutuyor.  


İnsanlarımız yoruldu, bunun hepimiz farkındayız. Dinlenmek tatil yapmak her bireyin hakkı ancak herkesin bilip gittiği yerlerdense daha az bilinen ve kalabalıklardan uzak olan yerlere tatile gitmekte fayda var. Bazı ailelerin bütçelerinin kısıtlı olduğunun da farkındayım ancak bu süreç bitene kadar hem kendimizi hem de ailelerimizi korumak için bu fedakarlıkları yapmamız gerekiyor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR