Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

Yağmur Cumhuriyet coşkusuna engel olamadı

Yağmur Cumhuriyet coşkusuna engel olamadı

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her yerde coşkuyla kutlandı. Geçmiş yıllarda 28 Ekim’den başlanan ve çeşitli konser ve kortej etkinlikleri gibi her yerde vatandaşların katılımıyla birbirinden güzel etkinlikler yapılırken ne yazık ki koronavirüs pandemisinin patladığı 2020 yılında normal hayatımızda yaptığımız neler varsa askıya aldık. Dolayısıyla bu yıl tüm bayramları buruk kutladık. Böyle özel bayramlar milli duygularla komşularımız, arkadaşlarımız ve şehrimizdeki insanlarla bir araya gelerek kutlanırken bu yıl tam tersi oldu. Buna rağmen biz bayramlarımızı ilerleyen yıllarda yine sağlık ve huzur içinde kutlayacağımız ümidiyle önlemlerimiz alarak kutlamaya devam ettik.    

Ancak gördüğümüz manzaralar, her ne olursa olsun Cumhuriyetin Kuruluşu gibi mukaddes bir günün insanlarımız tarafından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bu hafta Aydın genelinde etkili olan yağış, törenlerin olduğu saatlerde daha da artarak hayatı olumsuz anlamda etkiledi. Ama buna rağmen insanlarımız ellerine bayraklarını alıp balkonlarına çıkarak kortejlere destek verdi. 


Atatürk Kent Meydanında bir araya gelen bisikletliler veya kortej düzenleyen araçlar yağmur çamur demeden Cumhuriyetin coşkusunu sokaklara taşıdı ve yeni nesle bu günün ne kadar önemli olduğunu göstermeye çalıştı. 

Ben tüm bu olumsuz koşullara rağmen ellerinde bayraklarla Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. Yıldönümünü kutlayan tüm vatandaşlarımızın bir kez daha Cumhuriyet Bayramını kutluyor ve daha nicelerini hep beraber güzellik, huzur, kardeşlik, refah içinde geçirmeyi diliyorum. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR