Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

Yeni yıl geliyor

Yeni yıl geliyor

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Yeni yıl hepimizde çok farklı heyecanlar yaratabiliyor. Özellikle yılbaşı heyecanı ve o heyecanın nedeni olan yeni yıla dair umutlarımız tabi. Yeni yıl başlamamız için bizlere verilen yeni bir kitap ya da yazmamız için verilen tertemiz bir sayfa gibi bazen. 


Kimi zaman yeni umutlar, yeni güzellikler yeni başlangıçlar yani hayatımız yeni olan her şeye kucak açıyor. 2020 nasıl geçti bilmiyoruz birçoğumuz. Hastalıklar salgın derken ne olup bittiğini bile anlayamadık. Oysa yeni yıla girerken çok farklı hayallerimiz vardı hepimizin. Gidilecek, görülecek, gezilecek o kadar çok yer ve yapılacak o kadar çok işimiz vardı ki biz bu idealleri gerçekleştirmek yerine kendimizi garip bir şeyin içinde bulduk. Sürekli tedbirler aldık, kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bence bunu başardık da.. Hala bu sürecin içerisindeyiz ve savaşmaya devam edeceğiz. Ceplerimizde yeni umutlarla yapacağız bunu. 


Salgınla savaşacağız derken koca bir yılı geride bıraktığımızı fark ettik. 
Şimdi önümüzde yeni bir yıl ve her şeye yeniden başlayacak tertemiz bir sayfa var. Bizler yani insanlar umut olmadan yaşayamayız. Ne olursa olsun  yine hayal kurmaya ve planlar yapmaya devam edeceğiz. Caddelerin süslenmesini izleyecek sevdiklerimize yeni yıl hediyeleri alacağız. Ailecek yemek yedikten sonra tombala oynayacağız.  Tabi olmazsa olmazlarımızdan yılbaşı akşamlarının beklenen olayı Milli Piyango çekilişi için bilet alacağız. Dedim ya biz insanlar umut etmeyi severiz. Ya çıkarsa..

Önceki ve Sonraki Yazılar
Çiğdem Aşiroğlu Arşivi
SON YAZILAR