Doktor Sevil: Sanmam astım olduğunu birkaç tahlil daha isteyeceğim sizden
Serap: Panikleyerek (bunu ellerindeki istemsiz hareketten anlarız) Neden ama astım değilse ne? Lütfen açık konuşun benimle.
Doktor Sevil: SMA hastalığını hiç duydunuz mu?
Serap: Evet şu birçok bebeğin hayatını kaybettiği hastalık değil mi o? Yazık ya iyi de benim kızımla ne ilgisi var şimdi (ses tonu biraz yükselerek)
Doktor Sevil: Sakin olun lütfen bakacağız araştıracağız. Allah korusun ama bu ve birçok rahatsızlık da erken teşhisin önemini biliyorsunuzdur. Hem daha hiçbir şey belli değil diğer tahlil sonucunu da görelim.
Serap: Allah korusun hem benim kızım bir buçuk kilo almış SMA falan olamaz.
Doktor Sevil: Şu an kilosu nedir?
Sevil: 4.700 kilo
Doktor Sevil: Peki kaç kilo doğmuştu?
Serap: 3200 kilo doğdu. Tamam belki çok şişmedi ama belki de sütüm beslemiyordur hem boyu bile uzamış. 50 santim doğmuştu şu an 57 santim.
Doktor Sevil: Peki beslenmesi nasıl düzenli emiyor mu?
Serap: 2 gündür güzel emmedi. Evet ama kızım hasta bir yerleri ağrıyor olabilir. Hem siz demediniz mi birden büyümesini bekleme bugünlerin tadını çıkar diye.
Ve tahlil sonuçları çıkar doktor Sevil Hanım sonuçları görür ve canı sıkılır (suratının açılmasından anlıyoruz bunu) eline kolonya şişesi alarak Serap’a uzatır. Buyur bir havamız değişsin.
Serap: Ne ne oldu?
Doktor Sevil: Üzgünüm kan tahlili sonuçları da geldi. SMA-1 hastası Masalımız.
Ben gece gündüz her şartta yanınızdayım. Beraber mücadele edeceğiz ve bunu yeneceğiz inşallah korkma
Serap: Ne demek o. Masalımız kötü sonla mı bitecek şimdi. Olamaz böyle bir şey kabul etmiyorum (ses tonu yükselir) diyerek ağlar.
Doktor Sevil: Dur hemen çocuk nöroloğunu arayalım bilgi alalım. Bize o yol göstersin.