Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gençlere müjdeler verdi. Bunlardan evlilik kredisi müjdesini incelemek istiyorum.

Çünkü garip bir destek. Kızmıyorum, çünkü ihtiyaç duyulan bir destek. Sebebini sorgulamayacağım, çünkü zaten biliyoruz.

Destek 150 bin TL. 2 yıl ödemesiz, 4 yıl vade ile faizsiz olarak verilecek. Evlenecek gençler, sabırsızlıkla bekliyor desteği. Çünkü evlenmek korkunç pahalı. Verilen 150 bin TL, gençlerin evlenebilmesini mi sağlayacak? Hayır, sadece bir masraf kalemini üzerlerinden iki yıllığına alacak.

Birkaç yıl önce tüm düğün ve ev eşyası masrafları için harcanan paraya bugün tek bir mobilyanın alınabildiğini görmek her seferinde şok ediyor.

Evet, her şey artık çok pahalı ve buna alışmaya başkadık, yine de düğün sektörü abartısını korumaya devam ediyor. Böyle bir ortamda çiftler, geleneklerini yaşatmaya çalışarak, herkesin gönlünü görmeye çabalayarak bir de elalemi susturma çabasıyla ağır yüklerin altına giriyor. Yıllarca ödeyecekleri borçlar için de heyecanla müjde bekliyor.

Öyle bir haldeyiz ki, yüksek faizlerden kaçabilmek için, ihtiyaç duyulan eşyaları daha ucuza alabilmek için devlet desteğine bel bağlıyoruz. Ülkedeki neredeyse her vatandaş, devletin maddi desteğine ihtiyaç duyar hale geldi...