TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

10 KİŞİYLE MÜCADELE KOLAY DEĞİL

10 KİŞİYLE MÜCADELE KOLAY DEĞİL

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, ligin 18’nci haftasında deplasmanda lig lideri Kepez Belediyespor’a konuk oldu. Antalya’da oynanan mücadele Efeler için aslında tam da istediği gibi başladı. İyi oyununun karşılığını alan yeşil beyazlı takım 9’uncu dakikada golcüsü İshak Kurt ile öne de geçti. Maç böyle devam ederken 32’de ise işler tersine döndü. Golün sahibi İshak Kurt, kırmızı kartla oyun dışında kaldı

Aslında iki bölümlü bir oyun diyebiliriz. 11’e 11 oynansa acaba nasıl olurdu? Diyen çok kişi vardır sanırım.

Efeler üstünlüğünü uzun süre sürdürdü aslında. Ama 10 kişi lig liderine karşı mücadele etmek kolay değil. Hele ki deplasmanda. Takımın iyi bir kadro tercihi ile maça iyi başladığını düşünüyorum. Hatta İshak Kurt, attığı golden sonra çok net de bir pozisyon yakaladı. O gol olsa belki çok daha farklı olabilirdi.

Maçın son bölümünde ev sahibi ekip 2-1 maçı kazandı. Aslında burada önemli olan takım oyunu, ve deplasmandaki oyun seçimi bence. Takımın 11 kişiyken yaptığı başlangıcı, devamındaki oyunu görünce aslında deplasman oyunu konusunda iyi sinyaller verildiğini düşünüyorum.

Uzun süren yenilmezlik serisi sonrası takımın üst üste iki maç kaybetmesi elbette kötü ancak her takımın bu süreci yaşayabileceğini göz ardı etmemek gerek. Yeniden bir maç ritmi yakalanıp üst üste galibiyetler alınırsa zaten sıralamada istenen yerlere gelinir. Bu arada takımın hala play-off potasında olduğunu da unutmayalım.

Kısacası kaybedilen puanlar olsa da lig için çok da kaybedilmiş bir şey yok. Şimdi iç sahada Büyükçekmece Tepecikspor ile oynanacak maça odaklanmak gerek. Teknik heyetin gereken konuşmayı yaptığını düşünüyorum. Ancak İshak Kurt’un cezasını ve gol yollarındaki etkinliğini düşünürsek hücum için iyi bir alternatif bulmak gerekiyor.

Bu arada taraftara da ayrı bir parantez açmadan geçmeyelim. Gerçekten deplasman fark etmeksizin takımın peşinde bu sezon örnek bir taraftarlık gösteriyorlar. Antalya’nın uzak ya da yakın olması da değil konu. Takıma gösterilen aidiyet önemli burada. Bunun değerli olduğunu düşünüyorum. 90 dakika verdikleri destek de alkışı hak ediyor.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR