Nazilli Belediyespor, deplasmanda konuk olduğu Bayburt Özel İdare Spor’u 3-1’lik skorla mağlup etti. 2 maç üst üste yaşanan puan kaybının ardından önce sahasında Tarsus İdman Yurdu ile oynadığı karşılaşmayı 5-0 kazanan Naz-Naz, deplasmanda da net skorla galip gelince 2’de 2 yaptı.

Bayburt’taki maça baktığımızda takımın geriye düşmesine rağmen gösterdiği reaksiyon oldukça önemli bence. Çünkü bu sezon yaşanan deplasmanda fobisi ortada. Bu nedenle 1-0’dan geriye dönüş ve deplasmanda alınan 3 puan çok değerli.

Bu arada kalan haftalarda da bu tarz deplasman galibiyetleri takıma büyük katkı sağlayacaktır. Ama içeride alınacak galibiyetlerle tabi. Kalan maçlara baktığımızda sadece 4 deplasmana daha gidecek takım. Yani burada görüyoruz ki iç saha maçları kritik öneme sahip. Takım bir ara düşme potasının üstünde yer alsa da son dönemde alınan puanlarla bir yandan play-off potasına da yaklaştı.

Elbette kolay değil çünkü yukarı da çok fazla takım var ancak sık sık dile getirdiğimiz gibi futbolda her şey olabilir.

Bu nedenle bence bu sezon artık alınabilecek en yüksek puanın alınması için hafta hafta maçlara odaklanmak gerekiyor. Biraz önce de belirttiğin gibi iç sahada alınabilecek galibiyetlere deplasmandan da katkı sağlanırsa lig sonunda sıralamada daha üst noktalara gelebilir takım.

Sezon içinde geriye dönüp bakınca keşke denilecek çok maç olduğunu da fark ediyoruz aslında. Ama elbette o maçlar için yapacak bir şey yok. Bu nedenle kalan maçlarda alınacak en yüksek puan hedeflenip bu hedefe odaklanmak lazım. Haftayı 35 puan kapatan takım iyi bir çıkışla play-off potasını yakalayabilir mi? Bunu da zaman gösterecek.