Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, son haftalardaki çıkışıyla dikkat çekti. Ligde 13 maçta sadece bir kez mağlup olan ve ciddi bir grafik yakalayan Efeler ekibi, bu iyi istatistiğinin meyvesini sıralamadaki yeriyle aldı aslında. Baktığımızda ligde 3’üncü, play-off potasında ise 2’nci sırada yer alıyor.
Deplasmanda Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile oynanan maç öncesi Efeler 09 Spor Kulübü’nün kanalında yayına konuk olduk. Dilimiz döndüğünce takımla ve ligle ilgili değerlendirmede bulunduk. O zaman da altını çizdiğim konu aslında hafta hafta alınacak sonuçlardı. Niğde deplasmanında alınan 3 puan bu açıdan önemliydi.
Şimdi gözler iç sahada Fatsa Belediyespor ile oynanacak olan kritik maça çevrildi. Bugün Adnan Menderes Stadı’nda oynanacak olan mücadelede alınabilecek bir galibiyet sıralama açısından çok önemli olacak. Ligin normal sezonunun bitmesine 2 hafta kaldı. Bugünkü maçtan sonra son maç deplasmanda 68 Aksaray Belediyespor ile. İç sahada yakaladığı istatistikle dikkat çeken Efeler’in bu maçta taraftar desteği ile galip gelebileceğine inanıyorum.
Aynı disiplinle mücadele edilirse sezonun son iki maçından da galibiyet alınabilir. Bu hem puan açısından iyi olur hem de play-off’lar öncesi moral olur.
Yine yayında konuştuğumuz bir konu olarak burada da değinmek istediğim konu takımın ulaştığı hedef. İlk defa profesyonel liglerde mücadele etmesine rağmen play-off potasında yer almanın önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum. Lider olarak çıkmak elbette güzel olurdu ancak play-off’lardan da yükselme ihtimalini gözardı etmemek lazım.
Bu nedenle play-off’lar öncesi takıma destek vermek için ben de taraftarları maça davet ediyorum. Hafta içi olması bir dezavantaj olsa da yine de taraftarın desteğini göstereceğine inanyorum.