Aydın futbolunda her sezon derdimiz profesyonel liglerdeki takım sayımızı artırmak. Bunu kimi zaman başarıyoruz kimi zaman hüsran yaşıyoruz. Ancak son yıllara baktığımızda Kuşadasıspor ve Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, güzel bir örnek oldu. İki takım da şuanda TFF 3. Lig’de mücadele ediyor. Umarım daha da üst liglere yükselirler.

Bu sezona bakacak olursak Sökespor’a şuan zirveye en yakın Aydın takımı. Yılladır Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele ediyorlar. İyi kadrolar kuruyorlar. Taraftar desteğini de arkasına alıp zorlu maçlardan kritik galibiyetler çıkarıyor derken sezon sonunda profesyonel lig sevinci bir türlü yaşanmıyor. Bu sezon da takım hedefini şampiyon olarak profesyonel liglere yükselmek olarak belirledi.

Hafta sonu oynanacak maçlar öncesi ise ligde şuan ilk sıradaki Ermaş Muğlaspor, Sökespor ve Viven Bornova Futbol Kulübü’nün 38 puanı bulunuyor. Kısacası zirve yarışında büyük bir heyecan yaşanıyor.

Ayrıca yine il sıralamasında 2’nci sırada bulunan Didim Belediye Saygın Yapı Spor’u da es geçmeyelim. 30 puanla üst sıraları takibini sürdürüyorlar. 8 puanlık fark 3 maçta kapanabilecek bir fark ancak tabi ki üstteki rakiplerin de puan kaybetmesi gerekiyor.

Kadro kalitesine bakınca üst sıralara tırmanacak potansiyel oldukça fazla. Futbolun her türlü sonuca açık olduğunu düşünürsek neden olmasın? Söke ve Didim, profesyonel liglerde her zaman yer alabilecek potansiyele sahip ilçeler.

Elbette BAL’daki tüm Aydın takımları için temennimiz bir an önce profesyonel liglere çıkmaları. Renkler, takımlar fark etmeksizin umarım profesyonel liglere bir takım daha göndeririz ve sayıyı artırırız. Bu sezonun kalan haftalarda 4 takımımıza da hedefleri doğrultusunda başarılar diliyorum.

DİĞER YAZILARI