Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, hafta içi maçında deplasmanda Beyoğlu Yeni Çarşı Spor ile karşılaşacak. Bu sezon hedefini TFF 2. Lig’e yükselmek olarak belirleyen ve play-off potasında yer alan Efeler, bugün sıralama açısından da önemli bir maça çıkmaya hazırlanıyor.
Gruba baktığımızda Efeler 44 puanla 4’üncü, Artvin Hopaspor aynı puanla 5’inci, Beyoğlu Yeni Çarşı Spor ise 43 puanla 6’ncı sırada yer alıyor.
Yani Efeler maçı kazanırsa puanını 47 yapmanın yanı sıra rakibiyle puan farkını da artıracak. Aynı haftada Artvin ekibi ise sahasında Muş 1984 Muşspor’a konuk edecek.
Burada Efeler için en iyi sonuç galibiyet olacaktır. İki takım arasında sezonun ilk yarısında oynanan maç 1-1 tamamlanmıştı.
Bu arada aynı haftada lider 68 Aksaray Belediyespor ile ikinci sıradaki Kepez Belediyespor’un da karşılaşacağını unutmayalım. En az birisi belki de iki takım da puan kaybedecek. Kısacası İstanbul’da alınabilecek 3 puan ligin kalanı için kritik öneme sahip.
Takıma gelecek olursak son maçında sahasında kazansa çok iyi olacaktı ancak yenemiyorsan yenilmeyeceksin elbette. Bu nedenle artık geriye değil geleceğe bakmak lazım. Ligde kaybedilen bir şey yok. Takım play-off potasında ve yerini korumak için mücadelesini sürdürüyor. Gönül ister ki lider olup şampiyonluk yaşansın ancak play-off’ların da üst lige yükselmek için önemli bir yol olduğunu göz ardı etmeyelim. Kısacası hafta hafta bakıp her maçtan 3 puan almak için çabalamak lazım. Ligin bitimine sayılı haftalar kalmışken her puanın değeri çok büyük.
***
Bu arada aynı gün Aydın Süper Amatör Lig play-off maçlarında da heyecan yaşanacak. Aydınspor’un Kuyucakspor’a konuk olacağı haftada Kuşadası 1922 ise sahasında İncirliova Belediyespor’u misafir edecek. Futbolseverlerin heyecanla takip ettiği play-off maçlarında heyecan dorukta. Orada da takımlar Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükselmek için büyük bir mücadele veriyor. Bir yandan gözümüz Efeler’in maçında iken bir yandan da play-off heyecanında olacak. Sakatlıksız, kazasız belasız bir hafta diliyorum.