TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

2023’ÜN BİLİNCİNDE OLMAK

2023’ÜN BİLİNCİNDE OLMAK

2022 yılını geride bırakıp yeni yıla merhaba dedik. Aslında gündem anlamında yoğun bir yıldan çıktık diyebiliriz. Belki pandemi 2020 ve 2021 yılları kadar çok gündemde olmadı ancak yine de belli ölçüde hayatımızda yer aldı diye düşünüyorum.

Gelelim 2023’e. Her yeni yıl elbette heyecanlandırıyor. Her yeni yıla umutlarlarla, beklentilerle giriyoruz. Ancak bu yıl ülkemiz için de çok önemli. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına girmiş bulunuyoruz.

Bu açıdan bu seneye sadece bireysel hayallerimiz, hedeflerimiz olarak bakmadan ülkemiz için de neler yapabilirizi düşünmeliyiz. Elbette Devlet politikalar var ancak ben bireysel olarak da birşeyler yapabileceğimizi düşünüyorum.

Örneğin bir icat, bir sportif başarı, önemli bir buluştan tutun da vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması için mücadele etmek bile bu vatan için katkıdır. Çünkü 100 yıldır birlik ve beraberlik içinde ‘Bağımsız’ bir şekilde yaşadığımız bu güzel vatan için Atalarımıza çok şeyler borçluyuz.

Atalarımızın kanlarıyla kazandıkları bu vatana hiç bir zarar gelememesi için uğraşmak her vatandaşın görevidir. Bu nedenle bu seneyi daha bir anlamlı, değerli ve önemli görüyorum. Hatta heyecanlandırıyor bir yandan da.

Bu düşüncelerle öncelikle yeni yılın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bireysel olarak da herkese sağlık ve mutluluk diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun.

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR