TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ALPARSLAN’IN YÜZÜ GÜLSÜN DİYE 

ALPARSLAN’IN YÜZÜ GÜLSÜN DİYE 

Sanırım son dönemde Aydın’da Alparslan ismini duyduğunuzda artık çok tanıdık geliyordur. Bir ortamda ismi geçse hemen evet biliyorum diyebiliyorsunuz muhtemelen. Acı bir durumdan dolayı da olsa bu ismin akıllara kazınması gerçekten önemliydi. 

***
Tahmin ettiğinizi düşünüyorum ama ben yine de açıklayayım SMA Tip-1 hastası Alparslan Sarıboğa’dan bahsediyorum. Babası Ömer Sarıboğa ve ailesinin başlattığı ve mücadelesine tüm Aydın’ın destek verdiği kampanya devam ediyor. 

***
Her gün bir yerlerde minik Alparslan’ın fotoğrafını görüyor, ismini duyuyorsanız bilin ki bu tesadüf değil. Hastalığa karşı mücadele eden bu cesur miniğin hepimizin desteğine ihtiyacı var. Belki de o an gördüğünüzde yapacağınız bir bağış kampanyaya çok önemli bir katkı sunacak. 

***
Öyle güzel bir aydayız ki hem de. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın belki de zirve yaptığı Ramazan’da fitre ve zekatlarınızı bekliyor Alparslan. Minicik bedeniyle hastalıkla savaşırken bir yandan zamanla yarışıyor. 

***
Biliyorum birçoğunuz belki de defalarca bağış yaptınız. Öyle bir hal aldı ki aslında belki Alparslan’ı hiç göremeyen insanlar bile dualar etti onun için.  5 ay içinde yüzde 55’e ulaşan kampanya önümüzdeki günler için aileye umut veriyor. Yüzde yüze ulaşabilmesi için ise bizlere görev düşüyor. Bu Ramazan ayında fitre ve zekatlarınızı Alparslan’a destek için verebilirsiniz. 

***
Umarım en kısa zamanda gerekli olan para toplanır ve Alparslan için bir umut ışığı doğar. Unutmadan destek vermek isteyenler için bilgiler de burada. 

***
BAĞIŞ HESABI
Aydın Valiliği’nin izniyle başlatılan yardım kampanyasının hesap bilgileri şu şekilde paylaşıldı: “Alıcı: Alparslan Sarıboğa. Banka: Ziraat Bankası. Türk Lirası: TR29 0001 0090 1007 4820 9050 01. Dolar: TR02 0001 0090 1007 4820 9050 02. Euro: TR72 0001 0090 1007 4820 9050 03. Bağış yapmak isteyen vatandaşlar SMS ile tüm operatörlerden her SMS 20 TL olacak şekilde BAĞIŞ yazıp 9509'a mesaj gönderilebiliyor.

***

DİĞER YAZILARI
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR