TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Amatör lig profesyonel heyecan  

Amatör lig profesyonel heyecan  

Yeşil sahaları, tribünleri, golleri kısacası futbolu ciddi anlamda özleyen bir kitle var şuan. Pandemi sürecine girmeye gerek yok, futbola yaptığı etkileri ortada. Özellikle amatör liglerde uzun zamandır maç oynanmaması hasreti artırdı. Ve artık önümüzde hem Bölgesel Amatör Lig hem de Süper Amatör Lig  var. Takımlar kendi imkanları ölçüsünde hazırlıklarını yaptı ve devam da ediyorlar. BAL ekipleri için bu süreç biraz daha profesyonel geçse de Süper Amatör Lig takımları için heyecan çok farklı. Bunu hazırlıklarda görüyoruz. 
Yönetimlerde, teknik heyetlerde ve oyuncularda yeni sezon heyecanı çok fazla hissediliyor. Çünkü profesyonel ligler ve BAL geçen sezon bir şekilde tedbirlerle yoluna devam etse de yerel amatörde uzun süredir oyuncuların ayağına top değmedi. Hal böyle olunca antrenmanlar keyifli geçiyor. Bilen bilir Aydın amatör lig maçlarına her zaman ilgi yoğundur. Efeler’den tutun diğer tüm ilçelere kadar bir sahada futbol maçı varsa illaki telin etrafında futbolu çok seven kişileri görürsünüz. Bu heyecanın tekrar yaşanacak olması çok güzel. Umarım sakatlık, kaza ve bela olmadan bir sezon geçer. 
Takımların hazırlıklarına bakınca ciddi bir yarışın olacağını düşünüyorum. Hak edenin kazanacağı bir sezon olsun. Biz işin heyecanındayız.         


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR