TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Amatörde sevindiren gelişme

Amatörde sevindiren gelişme

Pandemi, sporda özellikle de amatör futbolda önemli etkiler oluşturdu. Defalarca yazdık aslında sahalardan uzak kalındığını, sürecin zor geçtiğini ve en önemlisi de bu süreçte özelikle antrenman anlamında yaşanan açığın nasıl kapatılacağını. Geldiğimiz noktada amatör futbol için sevindirici bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2021-2022 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları kitapçığını yayınladı. Bu gelişme amatör futbol için ciddi bir moral oldu bence.
Öte yandan Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) liglerle ilgili önemli bilgiler verdi. Vize süreci tarihleri açıklandı. Kısacası artık sezona başlamak için her şey hazır gibi. Ancak takımlar bu duruma ne kadar hazır? Bu tartışılır. İletişim halinde olduğumuz bir çok takımın yöneticileri yada sporcular sezonun oynanma ihtimali doğrultusunda hazırlıklarını yapmıştı. Hatta öyle ki transferin yanı sıra antrenmanlara bile yavaştan başlayan takımlar oldu. 
Ama bazı kulüplerin liglere katılmayacağı da konuşulanlar arasında. Amatör kulüp bakımından Aydın’da sayının oldukça fazla olduğunu göz önünde bulundursak ciddi anlamda katılacak takım olacağını düşünüyorum. Uzun süren aranın ardından ilçelerdeki sahalarda yine aynı coşku ve heyecanın yaşanacak olması güzel bir gelişme. Verilen ara nedeniyle takımların ve taraftarların daha heyecanlı olacağını düşünüyorum. 
Kısacası tüm spor camiası merakla amatör liglerin başlamasını bekliyor. Sahada ter dökecek futbolcudan, transfer yapacak yöneticilere, tribünlerde yer alacak taraftardan satış yapan esnafa kadar herkese yeni sezonun iyi geleceğine inanıyorum. 
Ama daha önce de belirttiğim gibi sezon öncesi hazırlığın mutlaka iyi yapılması gerekiyor. Özellikle sağlık anlamında kontroller önemli. Ciddi bir aradan sonra sahaya çıkacak herkesin gerekli kontrolleri yaptırması olumsuzlukların yaşanmasının önüne geçebilir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR