TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

AMATÖRE DESTEK, GENÇLERE DESTEK DEMEK

AMATÖRE DESTEK, GENÇLERE DESTEK DEMEK

Spor kulüpleri hele ki amatörde yer alanlar ciddi sıkıntılarla uğraşıyor. Branş fark etmeksizin giderleri karşılamak çoğu zaman yöneticilerin kendi ceplerinden çıkan paralara kalıyor. Bir çok kez duyuyorum ‘O zaman yapmasınlar bu işi’, ‘Paraları yoksa neden uğraşıyorlar?’ gibi sözleri. Peki soruyorum ben de o yapmasın, bu yapmasın, kim yapsın?

***
Hafta sonu Aydın’da en güzel etkinliklerden birisi ilçelerdeki futbol sahalarında amatör maçları takip etmek. Ya da salonlarda evlatlarınızın da mücadele ettiği takımların maçlarını izlemek. Birileri spor için elini taşın altına koyuyor ki bizler bu maçları izleyebiliyoruz. Birileri gençlerin spor yapması için çaba gösteriyor ki izleyebilecek müsabakalar oynanıyor.

***
Her sezon başı genelde aynı konuları konuşuyoruz. Sezon başlamadan hangi kulüp yöneticisi ile sohbet etsek, destek beklediklerini dile getiriyor. Özellikle amatör kulüplerin gerçekten ciddi bir desteğe ihtiyacı var diyebiliriz.

***
Belki öyle çok büyük bütçeler de değil bu dediğim. Rakamların da çok önemi yok aslında. Sadece amatör spora yapılacak desteğin ne anlam ifade ettiğini anlamak gerekiyor.

***

Öncelikle herkesin dilinde olan ‘Gençlere destek olalım’, Gençler bizim geleceğimiz’, gibi sözlerin bir çok kez sadece lafta kaldığını görüyoruz.

***
Aslında laf değil icraat lazım. Akşamüstü sahalara bir kez gidip baktığınızda orada gençlerin neler yaptığını göreceksiniz. Sadece futbol olarak da düşünmeyelim bu durumu. Farklı branşlarda amatör olarak mücadele eden, hatta etmeye çalışan kulüpler bazen bir takım forma, bazen antrenman malzemesi desteği bekliyor.

***
Yapacağınız bir destekle hem ülke hem de Aydın sporuna yetenekli gençler kazandırılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece gerçekten gelecek için gençlerin önünü açmış ve destek olmuş olursunuz. Yani laf değil icraat ortaya çıkar.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR