TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ANLATMAK İÇİN ANLAMAK GEREK

ANLATMAK İÇİN ANLAMAK GEREK

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 84 yıl geçti. Henüz daha ilkokul çağlarında 10 Kasımlarda hissettiğimiz duygularımızı anımsıyorum da gerçekten çok etkilenirdik. Çocuk aklımızla bile o günün önemini, duygusallığını en önemlisi de anlamını fark ederdik. Çünkü Atatürk’ü gerçekten anlatan öğretmenlerimiz, büyüklerimiz vardı. Kısacası şanslıydık.

Yıllar içinde fark etim ki Atatürk’ü sadece anmak yeterli değil. Önemli olan anlamak. Atatürk’ün kurduğu ve bugün çok sevdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları için ne hayalleri vardı bunları iyi anlamak gerekiyor. Anladıktan sonra ise evlatlarımıza, gelecek nesle daha iyi anlatabiliriz.

10 Kasımlarda elbette anmalıyız. Ama sosyal medyada paylaşılacak bir görsel, süslü püslü bir kaç cümleden çok daha fazla anlam ifade ediyor Mustafa Kemal Atatürk. İlk olarak da bunun farkına varmalıyız. Kurduğu ve ilelebet yaşaması için bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını korumak, bilim, sanayi ve teknoloji gibi bir çok alanda daha da gelişmesini sağlamak için var gücümüzle çalışmak görevimiz. Bizler bugünün vatan evlatları olarak geçmişte bu vatanın kazanılmasında canları pahasına mücadele eden

Atalarımıza minnet borcumuzu biraz olsun belki bu şekilde ödeyebiliriz.
Bu nedenle lütfen sadece göstermelik sosyal medya paylaşımları, laf olsun diye anma mesajları paylaşmayalım. Biraz geçmişe baktığımızda Türkiye Cumhuriyeti için neler yaptığını, kuruluştan ilk yıllardaki gelişime kadar ne kadar fedakarlıkla mücadele ettiğini okuyalım, anlayalım en önemlisi de doğru şekilde anlatalım.

Bugün ülkemizin daha iyi olması, gelişmesi ve dünya devletleri arasında her alanda üst sıralara gelmesi için taş üstüne taş koyan herkesin Atatürk’e ve ecdadımıza saygıyla hareket ettiğini düşünüyorum. Ülkenin önüne koyulan yeni vizyonlarla geçmişten güç alarak geleceğe odaklanmak büyük fayda sağlayacaktır.

Büyük Atatürk, emanetini korumak ve yüceltmek için ne pahasına olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR