TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Aydın'da havalar ısınırken

Aydın'da havalar ısınırken

Pandemi gölgesinde geçen kış aylarının ardından bahar yüzünü gösterdi. Türkiye genelinde bir çok ilde soğuklar devam etse de Aydın bildiğimiz gibi. Yaz gibi olmasa da özellikle gün içinde sıcaklıklar iyice yükseldi. Tabi havayı fırsat bilen herkes kendisini doğaya attı. Pandemi tablosunda orta riskli iller arasında yer aldığı için Aydın’da bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Bu nedenle bir çok kişinin plan yaptığını düşünüyorum. 

Özellikle yapılacak gezilerden fotoğrafların sosyal medya hesaplarında yayınlanacağı bir hafta sonu bizi bekliyor sanırım. Uzun zaman hafta sonu sokağa çıkamayan herkes hem havanın güzel olmasını hem de tatillerini fırsat bilip bunu değerlendirecektir. 

Motosiklet kullananlar için de bu ideal zamanlar aslında. Kış aylarında bir çok kişi motor kullansa da soğuk havalarda gerçekten kolay olmuyor. Ekipmanlar, kıyafetler giyilse bile bu kez güvenlik için ıslak zemin yada buzlanma sorun olabiliyor. Ama havaların ısındığını düşünce gerçekten tam da motosikletlerle gezilebilecek bir hava Aydın’da bu günlerde. Ben de dahil bir çok kişinin bu planı yaptığını düşünüyorum. 

Ancak bu havalarda güzel bir seçenek de bisiklet yada yürüyüş olabilir. Özellikle yürümek hem doğayla iç içe olmayı hem de doğanın yemyeşil halini yakından tanımaya fırsat veriyor. Bisiklete gelirsek hem verdiği keyif hem de spor anlamında katkısı çok önemli. Doğaya da zarar vermediğini düşünürsek iyi bir seçenek sanki. 

Tüm bunları söylerken bir hatırlatmayı da yapmak isterim. Her ne kadar orta riskli bir şehirde yaşasak da riskin devam ettiğini bilerek hareket etmemiz gerektiğini unutmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyalım. Doğada bile olsak kalabalıklar oluşturmadan mesafeli durmaya dikkat edelim. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallara uyarsak Aydın’ın rengi sarıdan maviye dönebilir. Sağlıklı günler dilerim. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR