TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

'BAL' GİBİ KADROLAR KURULUYOR    

'BAL' GİBİ KADROLAR KURULUYOR    

Aydın futbolunun geldiğin noktayı ve gelmesi gereken nokta konusunda birçok kez köşe yazısı yazdım. Şehirden ne kadar fazla takımı profesyonel liglere gönderirsek o kadar şehre fayda sağlayacağını hem seyirci anlamında hem de ekonomi ve tanıtım anlamında dile getirdim. Bu yazıda biraz günümüze değinmek istiyorum. Başlıktan anlaşılacağı gibi konumuz Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve yapılan transferler. 
Her şeyden önce takımlara şimdiden başarılar diliyorum. BAL’da mücadele edecek takımlardan haberler yapmaya, bilgiler almaya uzun süre önce başladık ve güzel gelişmeler oluyor. Basın ile iletişim ve kurumsallık adına yapılan çalışmalar çok değerli. Şimdi gelelim asıl konuya. Sezona hazırlıklar nasıl gidiyor?
Malum pandemi nedeniyle geçen sezon BAL’a tüm takımlar girmedi. Kuşadasıspor ve Eşin Grup Sökespor’un mücadelesinde Kuşadası ekibi adını TFF 3. Lig’e yazdırdı. Yeri gelmişken başarılar dileyelim. Kısa süren sezona katılmayan Aydın ekipleri gözünü 2021-2022 sezonuna çevirdi. Gözlemlediğimiz kadarıyla bazı takımlar teknik heyetten kadro planlamasına kadar önemli bir yol kat etti. Hedefini şampiyonluk olarak belirleyen ekiplerin birçoğu sezona hazır gibi. Elbette oyuncuların forma durumunu teknik heyetler biliyor. Bizimkisi dışarıdan gözlem. Yapılan transferlerin, koyulan hedeflerin ve genç oyunculara verilen değerin güzel örneklerini görüyoruz sezon öncesi. Umarım kurulan kadroların karşılığını tüm Aydın takımları alır. 
Son olarak hedefler demişken, her sezon profesyonel lig hedef olmalı bence. Hem takımların hem de şehirdeki futbol camiasının. Bu hedef doğrultusunda yapılan transferleri görüyoruz. Haberlerimize taşımaya çalışıyoruz. Daha da yapılacak olan takviyelerin duyumunu alıyoruz. Kısacası BAL takımları bu sezon heyecanlandırıyor. Umarım her takım için bunca çabanın karşılığının alınacağı bir sezon olur.   

       

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR