TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

BAL tatlı mı olacak acı mı?

BAL tatlı mı olacak acı mı?

Aydın, yıllardır Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) farklı takımlarla temsil ediliyor. 2010-2011 sezonundan itibaren oynanmaya başlayan BAL’da bu zamana kadar Aydın’dan sadece Aydınspor 1923 ve Çine Madranspor olmak üzere iki şampiyon çıkarabildik. Yani yıllardır bir şampiyonluk hasretidir yaşanıp gidiyor. 

Tabi yıllardır süren bu şampiyonluk özlemi, aynı zamanda profesyonel liglerdeki Aydın takımı sayısının da artmasını engelliyor. Geçen sezon 4 takımla temsil edildiğimiz ligde hiçbir Aydın ekibi şampiyonluğa ulaşamazken hüsranla sezon tamamlanmıştı.   

Şimdi ise yeni bir sayfa açıp önümüze bakma zamanıdır. Yeni sezonda Sökespor, Yıldızspor ve Karpuzlu Belediyespor Aydın’ı temsilen mücadele edecek. Bu takımlardan en deneyimlisi yıllardır BAL’da top koşturan Söke olacak. Karpuzlu’nun daha önce mücadele ettiği BAL’da Yıldızspor ise ilk defa yer alacak. 

Mavi-Beyazlılar, 3 takım arasında transfere başlayan tek ekip oldu. Kadroda önemli isimlere yer veren Efeler ekibi, birçok isimle de temas halinde. Gözler ise Söke ve Karpuzlu’da. Kongre sürecinde olan Söke’de toplantı sonrasında yeni bir planlama yapılması, Karpuzlu’nun da önümüzdeki günlerde harekete geçmesi bekleniyor. 

Transfer döneminde çok büyük harcamalar yapmanın tek başına şampiyonluğa yetmediğini yıllardır BAL’da deneyimledik. Birçok örnekte görüldüğü gibi harcanan paranın geri dönüşü olmadığı gibi kulübün mali açıdan büyük sıkıntı yaşaması da cabası oluyor. Bu nedenle takımlarımızın da kuracakları kadrolarda titiz hareket etmesi şart.

Yaz döneminde oluşturulacak kadrolar, yeni sezonda BAL’ın Aydın için tatlı mı acı mı geçeceğini az çok gösterecektir. Umudumuz bir temsilcimizi 3.Lig’e yollamak. Ama umut da bir yere kadar yetiyor. Son söz sahada söyleniyor. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR