TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

BAL’da hesaplar değişti 

BAL’da hesaplar değişti 

Bu sezon Aydın’dan iki takımın yer aldığı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8. Grup’ta sezon başında belirlenen hedefler değişti.

Sökespor ve Yıldızspor’un Aydın’ı temsil ettiği grupta lider Bergama Belediyespor, puan farkını açarak liderlik koltuğunda oturuyor. Ligin bitimine 8 maç kala alınabilecek 24 puan var. Bu açıdan baktığımızda liderle arasında 14 puan fark bulunan Yıldızspor’un matematiksel olarak şansı bulunsa da 27 puan fark bulunan Sökespor’un liderlik için matematiksel şansı kalmadı. 

Hal böyle olunca Aydın takımlarından Yıldızspor ile Sökespor arasında il içi sıralama önem kazanırken play-out’a kalacak ya da ligdeki yerini koruyacak takımın belirlenmesi süreci yaşanacak. İki takım arasında 13 puanlık bir puan farkı bulunuyor. İki yerel derbiyi de kazanan Yıldızspor, il sıralamasındaki yeri açısından hem puan farkı hem de ikili averaj konusunda büyük bir avantajı elinde bulunduruyor. Bir yandan gözler BAL’ın kalan haftalarına çevrilirken bir yandan da Aydın Süper Amatör Lig’deki büyük çekişmeden play-out’a katılacak takım merak ediliyor. Kimler kalırsa kalsın Aydın’ı play-out’ta çok heyecanlı bir maç bekliyor. 

Bu süreçte Yıldızspor’da izlenen genç oyunculara dönük planlama ise bence alkışlanması gereken bir durum. Ligde ilk 3’te yer alma hedefi bulunan mavi-beyazlar, takımdan ayrılan isimlerin yerini U19’dan gelen genç isimlerle takviye etti. Aydın’ın çocukları A takım formasının ağırlığını taşıdıkça gelecek sezonlar için deneyim kazanacak.

Hangi takım olursa olsun genç oyunculara şans veren, kadrosunda bulunduran her ekibe saygım sonsuz. Bırakın çocuklar kendi şehri, ilçesi hatta mahallesi için mücadele etsinler. Sokaklarında büyüdükleri memleketlerini yeşil sahada taşısınlar.  

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR